Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kevad hinges ja tants kehas : Kevad-Swing 2012

 

MUUDETUD_MoonikaLaupäeval, 31.märtsil toimus Tartus Tähe 3 swingtantsude võistlus KEVAD-SWING 2012. Tantsuklubi Swingiring korraldas võistlust esimest korda kevadel. Võistlejaid oli üle kaheksakümne. Osalesid Lasteaed Kraavikrõll, International Kindergarten, Mardi Lasteaed ja Tantsutrupp MODUS Tallinnast ning Tantsutrupp Lancy Pärnust ja Tantsuklubi Swingiring Tartust. Pooled osalenud rühmadest olid lasteaiad, mis näitab, et swingtants on laste hulgas populaarne. Mõõtu võeti kuues kategoorias, kus parimad selgusid viie kohtuniku otsusel.

Võistluspinget aitas maandada vaheaegadel mänginud Big Band Tartu, mille saatel publik ja võistlejad hoogsalt tantsisid. Kõige aktiivsemad olid loomulikult lasteaia lapsed.

Kõigis klassides olid võidukad Tantsutrupi MODUS tantsijad. Lapsed vanuses 4-9 aastat tantsisid kõige tuntumat swingtantsu Lindy Hopi. Parimaks paariks osutus Anton Zaporožets ja Karina Hanniotti. III koha teenisid Mardi lasteaia tantsijad Sten Luht ja Getyn Koplimaa. Finaali said ka Kraavikrõlli lasteaia paar Andreas Grüning ja Karoliine Arr, kes lõpetasid võistluse 6. kohaga.

MUUDETUD_Tmmo ja tormNoorte, 10-17 aastaste Lindy Hopi tantsijate seas olid teistest üle Allar Valge ja Elisa Arus. 5 tantsu kategoorias, pidi parima tulemuse saavutamiseks hästi tantsima viis swingtantsu: Blues, Balboa, Charleston, Collegiate Shag ja Lindy Hop. Sellega said kohtunike arvates esikoha vääriliselt hakkama Tanel Talumees ja Moonika Saar. Sama paar tunnistati parimaks ka show kategoorias. Moonika õpetab lapsi tantsima nii Tantsutrupis MODUS kui Kraavikrõlli lasteaias.

Gruppide klassis läks esimene koht ülekaalukalt Swingi Show nimelisele tantsule, mis võlus oma kiirusega. Lastest olid kõige edukamad Tantsutrupi MODUS ja Mardi lasteaia lapsed tantsuga Hundid ja Põrsakesed.

Täiesti uudne kategooria Eesti swingtantsude võistlusel oli professionaal+amatöör, kus koos tantsisid tantsuõpetaja ja edukas võistleja ning harrastaja. Paar pidi platsil välja nägema kui tervik. Esimese koha saavutasid Kristo Klaassen amatöörina ja Piret Torm-Kriis professionaalina. Viimane on swingtantsude Eestisse tooja, Eesti Swingtantsu Liidu president, Tantsutrupi MODUS peatreener, Mardi lasteaia Lindy Hopi õpetaja ja International Kindergarteni tantsuõpetaja.

 

Foto1: Moonika Saar ja Tanel Talumees show ja 5 tantsu võitjad Charlestoni tantsimas.

Foto 2: Ando Temmo Torm ja Eliise Tiisler on Mardi lasteaia kasvandikud, kes tantsivad Tantsutrupis MODUS. Saavutasid 5. koha.

Foto 3: Laste klassi pjedestaalil II koht Piret Pihl – Jonas Grušnius MODUS, I koht Anton Zaporožets – Karina Hanniotti MODUS, III koht Sten Luht – Getlyn Koplimaa MARDI

 

 

Sirli Kriis-Kalm

5133187

swingiring@hot.ee

Laste klass
Laste klass

Leave a Comment

14 + 8 =
Please leave these two fields as-is: