Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tegevused matkarajal ja mängud looduslike vahenditega

Laste vanus: 4-7a.

Koht ja aeg: lasteaia mänguväljak ja Roela oos,16.apr. 2012

Tegevused mänguväljakul-

 Ilmavaatlus; tuul (suund, tugevus), päike (soojus,ere), taevas (kõrgel, värv, pilves/pilvitu), pilved (värv, liikumine, millest koosneb)

Mäng „Leia oma tähe kodu“. Kasvataja näitab lastele tähekaarte. Lapsed, kelle nimed algavad teatud tähega (S, M jne.), moodustavad grupid. Kui kõik on gruppides, vaadatakse, mitu last iga tähe grupis on. Neid loendatakse, võrreldakse grupi suurusi. Loendatakse ka palju on poisse, tüdrukuid, võrreldakse nende arvu.

Teekond Roela oosile; Enne sõidutee ületamist tuletatakse meelde teel käitumise reeglid, vaadatakse liiklusmärke ja -tähised, arutletakse helkurvesti vajalikkusest.

Tegevused oosil-

Kelle kodu on mets- linnud, loomad, putukad, taimed, seened. Kuidas käitume metsas/kodus?

Kuula hääli! Mis helisid, hääli, kuuled, kas tunned neid? Mis kuulub metsa, mis mujale? Kas tunned puid, taimi, mida enda ümber näed? Mine sulle tuttava puu juurde.

Iga laps saab luubi, millega läheb vaatlema/uurima seda, mis talle huvi pakub. Pärast vestleme, kuidas uurimisretk läks.

L/m „Sinilind ja punarind“-  Kaptenid valitakse liisusalmiga, nemad valivad endale võistkonnakaaslased. Ühed saavad varruka ümber punase, teised sinise lindi. Kõik püüavad kõiki. Sinilind punarinda, ja vastupidi. Kes on vastaslinnu kätte saanud, lahkub temaga mängust. Mängu lõpus vaadatakse, kas on rohkem sinise või punase lindiga mängijaid järele jäänud. Mäng kestab 1minuti.

Lapsed istuvad istumisalustel, mängime mängu „Ütle teisiti“( sile, kare, karvane, kõrge, madal jne. , männimets-männik, lepamets- lepik jne.)

Teeme metsakunsti! Lapsed otsivad  metsast midagi sellist, mis kõige rohkem meeldib, panevad sellele lindist raami ümber ja koos vaatame tehtud näitust.

L/m „Ussimäng „

Mäng „Tunne loodust“.  Lapsed seisavad ringis, käed selja taga. Kasvataja paneb lapsele pihku käbi, kivi, teokarbi, oksa, sule jms. Lapsed kombivad asja ja  arvavad, mis neil pihus on. Kui on öeldud oma arvamus, vaadatakse, mis see on ja kust pärit. Kasvataja palub lastel minna sinna , kust on pärit saadud asi- kuusekäbi kuuse juurde, teokarp leheunnikusse jne. –

 Enne äraminekut arutame lastega, mis neile meelde jäi, mis meeldis, mida huvitavat

 leidsid, märkasid ja sööme kaasavõetud küpsiseid.

Õhtul valmistavad lapsed krepp-paberit  ja grilltikust tuulelipu.

6-7a. Mängivad sõnamängu „Peidus puu“. Sõnakaartidel on puu nimetus, millel tähed vales järjekorras-  sakk- kask, rehav-vaher, jupa- paju, mamt- tamm, lakaship- pihlakas, närp- pärn,   suukk – kuusk, dänm- dänm, tingamoos- toomingas,  pelp- lepp, baha- haab, rilse- sirel. 

 

                                     

Tiiu Saare,

Roela Lasteaed- Põhikooli lasteaiaõpetaja

Leave a Comment

7 + 2 =
Please leave these two fields as-is: