Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Emadepäev lasteaias

Arutasime oma rühma lastega kuidas sellel kevadel emasid üllatada. Laulda lapsed ei tahtnud, sest nad olid  nädal tagasi käinud esinemas Koigi Kultuuriseltsi kontserdil. Selle asemele pakkusid nad väga erinevaid põnevat tegevusi emmedele. Nii kutsusimegi meie ja Väikeste siilide rühma emad lasteaeda mängima.

Hakkasime tegema mängupäevaks ettevalmistusi. Kõigepealt tegime rühmatoa seinale 2 kasepuud: suure puu Suurtele siilide ja väiksema puu Väikestele siilide peredele. Lapsed lõikasid ja värvisid puudele oksi: iga pere jaoks üks oks. Võistlusmänguks otsustasime võtta „Pista kassile saba“. Selle tarvis tegime 2  ilma sabata kassi, aga seekord oli mõeldud suurem kass emmedele ja väiksem lastele. Eelmisel nädalal käisime lastega pargis linnulaulu kuulamas ja sellepärast pakkusin mõistatuste lahendamiseks välja, et mina ütlen linnulaulu sõnu ja emmed ning lapsed hakkavad arvama, milline lind nii laulab. Lapsed olid lahkelt nõus.

 Mängupäeval hakkasid emad ja vanaemad koos lastega lõikama ja kleepima puudele lehti. Igale lehele kirjutati ühe pereliikme nimi. Päris puudel on palju lehti, nii panime ka vanaemad ja vanaisad kirja. Väike Rasmus arvas, et nende suur koer Betty on ju ka pereliige, järelikult tuli ka Bettyle oma leht lõigata. Emad ja vanaemad olid päris usinalt ametis ja oli näha, et Perepuu tegemine neile meeldis.

Kassile saba panemine. seotud silmadega tekitas suurt põnevust. Kuigi enne sai maad sammudega mõõta ja suunda võtta, sattusid sabad  kassidele pähe, selga ja isegi paljale seinale. Lastest pani saba kõige täpsemalt paika Laura ja emadest Terje.

 Linnulaulude mõistatamiseks tegime kolm meeskonda. Varese ja käo laulu tundsid kõik ära. Metsvindi, pääsukese ja tihase kohta pidin andma vihjeid. Näiteks: „See lind, kes laulab: „sitsikleit, sitsikleit“ on kollase kõhuga.“ Kui kõik linnud olid oma laulud kätte saanud, andsime emadele ja vanaemadele meiega mängimise eest tänukirjad.

Väikeste siilide rühmas jõime koos kohvi ja morssi ning krõbistasime küpsiseid ja õunu. Marleen ja Laura lugesid emadest luuletusi ja kõik lapsed kinkisid oma emale või vanaemale lilled ja emadepäeva kaardi.

Suurte siilide rühma seinale jäid puud ja kassid ootama neid emmesid, kes reedel ei saanud lasteaeda tulla. Esmaspäeval saigi juba üks emme mõistatada, kassile saba panna ning puule veel ühe lehe juurde kleepida, sest väike venna sai alles endale nime ja suur õde ei osanud reedel seda veel kirjutada.

 

Hilli Kivisoo

Lasteaia „Kalevipoeg“ Suurte siilide rühma õpetaja

Leave a Comment

12 + 3 =
Please leave these two fields as-is: