Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Murupidu 2012 Siimustis

MUUDETUD_Picture 100Siimusti lasteaia eestvedamisel  toimus 17.mail traditsiooniline Jõgeva linna ja Jõgeva valla lasteaedade tantsupidu-murupidu. Seekord kutsuti murupeole kõik putukad ja mutukad, kes on lõbusad ja lustakad. Putukate pidu ei seganud ka väljas sadav äikesevihm, sest pidu läks käima algkooli saalis. Kohal olid kaks Putukaauurijate Seltsi liiget, kes said ajalehest teada, et homseks on vaja putukate konkursil osalemiseks esitada huvitavaid putukaid. Uurijate töövahenditeks olid luubid ja putukavõrgud. Nad leidsid palju erinevaid putukaid – rohutirtse, kevadisi ämblikke, lepatriinusid, keksu kirpe, liblikaid, usinaid ämblikke, sipelgaid. Kohale roomas ka üks sajajalgne.

Pidu algas putukate virgutusvõimlemisega. Seejärel tansisid erinevad putukad. Mängus „Leia pesa“ tuli kõigil omale pesa leida. Kui muusika katkes siis püüdsid uurijad pesast väljasolevaid putukaid. Töö oli raske, kuna putukad olid osavad pesaleidjad. Tantsu aeg oli käes ämblikutel, rohutirtsudel, kirpudel ja sipelgatel. Mõned putukad pidasid koos lilledega kevadpidu. Pidu lõppes putukate ühistantsuga.

„Putukatepered“ said kingituseks tubli esinemise eest oma lasteaedadesse tuules keerleva putuka.

Täname kõiki juhendajaid toredate kostüümide ja tantsude eest! Suured tänud Balbiinole, kes kostitas putukaid jäätisega! Kaunist kevadet kõikidele putukatele!

 

Heli Torm

Siimusti Lasteaed-Algkooli vanemõpetaja.

Leave a Comment

4 + 10 =
Please leave these two fields as-is: