Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Meenädal Mäetaguse lasteaias Tõruke

Suur suvi on möödas ja ilmadki juba jahedad, kuid Tõrukese lasteaed muutus nädalaks suureks mesitaruks, kus lendasid ringi töökad mesilasilinnud. Iga päev said lapsed saalis kokku, et tutvuda mesilaste tegemistega, mee saamislooga ja mee kasulikkusest tervisele.

Esmaspäev algas näidendiga “Mesimummide tööpäev”, kus Mesilasetüdruk Maia oli juba nii suureks kasvanud, et võis teiste mesilastega lennata õienektarit korjama. Oma teel kohtas ta kahte laiska Porikärbest, kes tema korjatud mee nahka panid ja kamandasid uut ämbritäit mett tooma. Mesilane Maia sai aga hea õppetunni sõprusest ja sõpradest.
Seejärel läksid lapsed oma rühmadesse, et joonistada nähtud näidendi järgi pilt.

Teisipäeval läks elu juba magusamaks. Jänesed hakkasid mett võtma, kuid ahne Karupoeg sõi kõik mee ära. Tänu lahkele Mesimummile päästeti Jänesed tühjast kõhust, Mesilane pakkus kõigile meesaia piimaga. Rühmades kleebiti või vooliti jällegi näidendi põhjal midagi põnevat ja ilusat.

Kolmapäev algas mesilaste meisterdamisega. Seejärel koguneti saali, et vaadata näidendit “Piparmünditee meega”. Ema keetis raviteed mee ja sidruniga, sest tema tütrekesel oli gripp kallal. Niikaua, kuni tee tõmbas, mängiti laulumängu “Kes aias…” ja liikumismängu “Gripp ja mesi”. Pärast jagasid mesilased lastele teetassid, et üheskoos juua piparmünditeed meega.

Neljandal päeval vaatasid lapsed näidendit “Mee võtmine ja vahendid”. Kohale sai toodud ehtne mesitaru, milles olid päris kärjeraamid. Samuti suitsik, taruhari, kärjekahvel, sõel ning maskid, sest Karu ja Jänes hakkasid mett võtma. Kitlid pandi selga, maskid pähe. Võeti kaasa suitsik, kuhu tehti ka tuli sisse, et näidata lastele, kuidas suitsik suitsu välja ajab. Saadi teada, kuidas kärjekahvliga meekärgi lahti kaanetatakse ja tutvustati vurri, kuhu raamid pannakse. Pärast sõelusid Karu ja Jänes mee ämbrisse ning valasid purkidesse. Iga rühm sai meekoogi valmistamiseks purgitäie mett. Koos mängisime laulumängu “ Metsas kõnnib karuke…”. Seejärel läksid lapsed rühmadesse meekooke valmistama. Samal ajal liikusid majas ringi Karu ja Mesilane, kes pakkusid lastele meekärge maitsta.

Märkamatult jõudiski kätte reede. Saali oli üles pandud näitus laste töödest, mida nädala jooksul tehti. Laudadel ilutsesid omavalmistatud meekoogid ja ringi “lendas” palju suuri mesilasi. Üheskoos tantsisime, mängisime liikumismängu “Mesilased, lill, mesitaru ja mesi”. Maitsesime meekooke ja vaatasime multifilmi” Mesilane Maia”.

Meenädala fotosid võib vaadata meie lasteaia kodulehelt: www.lasteaed-toruke.ee

Mäetaguse lasteaia liikumisõpetaja Eve Elm

Leave a Comment

13 + 4 =
Please leave these two fields as-is: