Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Püünsi Kooli lasteaia merefotode näitus „Mere mitu nägu“

Meri kosutab hinge, meri lõõgastab, meri annab jõudu. Ta pakub värve, mere ääres märkad ilu – ootad õhtust päikeseloojangut, tormiga vahutavaid laineid, talvel jääga kaetud mere sädelust, rahuliku merepinna sillerdust. Mereranda linduteta, ilusate kivideta ja peene liivata ei kujutaks me ettegi. Seistes rannaliival, vaadates kaugusesse – silmapiir- tekib müstiline tunne, tajud suurusi, väge, midagi hingematvat. Kõike seda ja veel palju, palju muudki – jäädvustasid aasta jooksul Püünsi Kooli lasteaia lapsed.

Esmapilgul lihtsalt ühest väikesest mõttest, mis oleks kui…- kujunes välja väga tore ettevõtmine. Nimelt seoses eelmise õppeaasta teemaga „Mere lood“, uurisime ja avastasime maailma mere lugude kaudu. Meie avastusretked ja jalutuskäigud koduranda Püünsis, aiatasid lastel tajuda loodust, elu, värve, suurusi ja muutusi ajas.

Igal jalutusretkel mere äärde saatsid meid – kevadeks lastele sõbraks saanud – fotoaparaat ja binoklid. Kogesime erinevaid aastaaegu ja vahelduvaid ilmu –  pakane, vihm, tuul, päike, torm – kõik nad olid abimeesteks ilusate ja põnevate, oma lugusid rääkivate fotode kujunemisel. Leidsime, et ümbritsevat keskkonda on põnev õppida tundma ja märkama läbi fotosilma.

Nii jõudiski aasta aega hiljem kätte aeg, et ühest mõttest sai teostus – avasime päris oma lasteaia laste ja töötajate tehtud merefotode näituse „Mere mitu nägu“. Fotode valik näituse jaoks kujunes suureks ettevõtmiseks nii õpetajatele kui lastele. Iga laps oli ju aasta jooksul naasnud õppekäikudelt pea kümne merefotoga, millest enamuse oleks võinud näitusele välja panna. Valida tuli aga üks!

Näitus avati pidulikult 10. oktoobril Viimsi Huvikeskuse II korrusel.  Süda oli õnnelik nähes rõõmsaid lapsi, kes olid nüüd väikesed kunstnikud ja uhked oma uue rolli üle. Rahuloleva näoga uurisid  lapsevanemad lummavaid fotosid, kõlasid head sõnad ja tänud tehtud töö eest.

Meie rõõm on veelgi suurem, teades, et näitus on avatud Teile kõigile, olete oodatud vaatama ja uudistama Püünsi Kooli lasteaia laste merefotosid, millel nagu näituse pealkirigi ütleb – on mitu nägu. Näitus „Mere mitu nägu“ on avatud 09. novembrini! Edasi võimalik näitust näha Püünis Koolis.

 

 

 

Kristin Jakobson

Püünsi Kooli lasteaia Kombu rühma õpetaja.

Leave a Comment

5 + 9 =
Please leave these two fields as-is: