Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vahva nädal poistele

Puiga lasteaia Siilike vanemas rühmas on välja kujunenud ilus traditsioon iga aasta veebruari esimesel nädalal korraldada poistele oma nädal. Nädala raames toimuvad erinevad ettevõtmised ja tegevused ainult poistele.

Poisid huvituvad ikka politseist, põnevast piirivalvuri ametist, erinevatest masinatest, tööst haamri ja naelaga. Kõike seda saidki nad nädala jooksul näha, kuulda ja oma käega järele proovida.

Esmaspäev oli meisterdamise päev. Külla tulid isad, kaasas suur kott tööriistade ja ehitusmaterjaliga. Oh seda põnevust, mis nüüd poistes tekkis! Isad sättisid oma tööriistad valmis ja algas ühine projekt „ Meisterdame lindudele pesakastid“. Poisid said oma käega proovida saagimist, naela löömist ja akutrelliga puurimist. Lõpuks värviti pesakastid üle ja valiti välja puud kuhu need sõbrapäeval kinnitada. Nüüd jääb üle ainult kevadet oodata.

Teisipäeval olid rühmas külas politseinikud Võru poiltseijaoskonnast. Poisid said tutvuda politseinike töövahenditega, anda oma sõrmejäljed ja uudistada politseiautot. Toimus joonistusvõistlus „ Mina politseinikuna“.

Kolmapäeval sõitsid poisid Mehikoorma piirivalvekordonisse. Kordonis tutvustati poistele relvi, selga prooviti kuulivesti, sõideti hõljukiga Lämmijärvel. Veel päevi hiljem meenutasid poisid vahvat reisi.

Nädal lõpetati lemmikkangelaseks kehastumisega. Kostüümides poisid tutvustasid ennast ja koos ema-isaga valmistatud sõidukeid ning suupisteid. Poiste osavus, täpsus ja jõud pandi proovile ühistes mängudes ja viktoriinis. Vahvat poistenädalat jäi meenutama tänukiri ja kaelakee.

Märtsis korraldatakse selline tore nädal tüdrukutele.

Täname vanemaid, kes olid meile abiks poistenädala korraldamisel.

 

POISTE ÜTLEMISI NÄDALA KOHTA:

„ Osavusmängud olid väga huvitavad“ – Mattias

„ Piirivalve hõljukiga oli nii põnev sõita“ – Raimond

„ Sain kingituseks pealuuga kaelakee ja tänukirja, sain rühmas olla kostüümiga“ – Tony Trevor

„ Jõukatsumismängud olid väga põnevad“ – Riko

 

 

Õpetajad Merje Jõgeva ja Marika  Ots

      

 

Leave a Comment

6 + 3 =
Please leave these two fields as-is: