Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Emakeelepäev Räpina Lasteaed Vikerkaar Sipsikute rühmas.

Keel, mida räägin on mu emakeel. Sellist pealkirja kandis Sipsikute rühma nädala teema. Lähtuvalt meie lasteaia ja rühma laste eripärast sai nädala eesmärgiks: laps teab, et rühma lastel on erinev emakeel ja rahvus.

Emakeelepäeva sissejuhatusega alustasime juba nädala algul. Meie lasteaias on eesti keele õpetaja, kes õpetab eesti keelt neile lastele kelle kodune keel on vene keel. Ka Sipsikute rühmas on kaks vene keelt rääkivat last. Külastesime õpetaja Aima kutsel eesti keele  õppekabinetti  Õpetaja oli  tegevuse ette valmistanud kogu rühmale. Saime mängida erinevaid pille, improviseerida käpiknukkudega ja panna kokku erinevaid pilte. Edasi tegeles õpetaja individuaalselt  Nikita ja Artjomi keeleõppega.

Teiseks külaliseks Emakeelepäeval oli Räpina luuletaja ja kirjanik  Tiina  Ilves. Rõõm oli kohtuda,  sest Tiina on minu kauaaegne kolleeg. Ettevalmistusi kohtumiseks tehes vestlesime lastega kirjanikest, luulest ja  muinasjutust. Kohtumispäeva hommikul tuli üks poiss lasteaeda ja tal oli kaasas kodus joonistatud Sipsiku pilt. Küsimuse peale, et kas see tore pilt on meie külalisele vastas ta, et jah. See oli nii armas.

Kuulsime koputust uksele ja vastu minnes ootas meid uksel alati rõõmsameelne Tiina. Lastega kontakti saavutamiseks kasutas ta oma pikaajalisi pedagoogi oskusi. Tiina oskas lastelepäraselt rääkida, kes on luuletaja ja kirjanik. Nüüd oli aeg kuulata Tiina kirjutatud luuletusi lastele. Krõlli rühma luuletus,Vändaga vigur, Leevike ja Kivi mure. Iga luuletuse algul rääkis ta  luuletuse saamise loo. Koos lugesime Tiinale ka luuletuse Sipsik. Kuid see polnud veel kõik.  Tiinal oli kaasas meile kingituseks luuletus: Sipsikutele. Vaikselt kuulati ja ühiselt arutledes leiti , et Sipsiku rühma lapsed on tõest lõbusad, sõbralikud,  nad ei jonni, õpivad hoolsalt. Luuletus on stendil lugemiseks lastevanematele ja ka kolleegidele.

Tiina ei ole ainult luuletaja, ta on ka kirjanik. Tal on pooleli lasteraamat pealkirjaga „Metsmaasikahaldjas ja linnakoll“. Sipsiku rühma lapsed on uhked, et just nemad on esimesed, kes katkendi veel valmimata raamatust kuulsid .Eriliseks tegi kuulamise see, et lapsed kuulsid katkendit nii eesti kui ka võro keeles.

Oleme tõesti uhked ,et meie väikeses linnas on oma luuletaja ja kirjanik, kes rõõmuga külastab lasteaeda, kus ise on kaua töötanud .Aitäh sulle Tiina rikastades laste silmaringi ning tutvustades meie omakandi – võro keelt.

Laste ütlemisi: Nii põnev, tahan haldja ja kolli lugu lõpuni kuulata, kutsume ta tagasi.

Tagasi lubas ta tulla kindlasti, kui raamat on valmis.

 

Sipsikutele

Tiina Ilves

 

Triibud põiki üle kere,
ütleb hommikuti „Tere!“
Seisab rõõmsale meie eees,
sasipäine väike mees.

 

Sipsik, väike lõbus sell,
ta on valmis iga kell
koerustükke tegema
Kõiges nalja nägema.

 

Sipsikute rühm on tore:
Jonni palju siin ei ole,
ikka rohkem naerust kajab
kena päikeseline maja.

 

Lapsed hoolsalt õpivad,
sõbralikult mängivad,
hästi söövad, magavad,
terved olla tahavad.

 

Milvi Kivisaar, Räpina Lasteaed Vikerkaar vanemõpetaja

Leave a Comment

8 + 10 =
Please leave these two fields as-is: