Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tantsulised kevadpühad Tartus

Eliise Tiisler ja Ando Temmo Torm

Laupäeval, 30. märtsil korraldas Tantsuklubi Swingiring Tartus viiendat korda swingtantsude võistlust. KEVAD-SWING 2013 toimus Sakala Korporatsiooni majas.

Osalejaid oli kaheksast erinevast klubist, kokku 91 tantsijat. Kõige kaugemad külalised saabusid Ukrainast – The Golden Chestnuts. Eestist saabusid võistlejad Tallinnast, Tartust, Järva-Jaanist, Viljandist ja Värskast. Võistluspäev oli pikk ja tihe, sest mõõtu võeti kaheksas erinevas kategoorias. Edukaim klubi oli Tantsutrupp MODUS, kuhu läksid laste, noorte, täiskasvanute, 3 tantsu ja show kategooriate võidud.

Lapsed, noored ja täiskasvanud tantsisid improvisatsioonilist Lindy Hopi. Kõlava muusika saatel mees juhib ja naine järgib ning sünnibki ainulaadne tants. Laste klassis saavutas parima tulemuse paar Ando Temmo Torm ja Eliise Tiisler, kes on alles lasteaialapsed.

Noorte hulgast olid teistest üle Allar Valge ja Elisa Arus.

Sirli Kriis Kalm ja Tanel Talumees

Täiskasvanute  ja 3 tantsu kategooria võitjad olid Tanel Talumees ja Moonika Saar. Balboa, blues ja charleston olid need kolm tantsu, milles pidi head taset näitama.

Show kategoorias tunnistati parimaks paariks Tanel Talumees ja Sirli Kriis-Kalm.

Professionaal ja amatöör kategooria võit läks paarile Ingmar Aija ja Sirli Kriis-Kalm, algaja oli Tantsuklubist Swingiring. Spetsiaalselt selleks võistluseks pidid harrastajad professionaali käe alla selgeks õppima tantsu.

Jill ja Jack kategooria võitsid Tõnis Eelma Tantsuklubist Swingiring ja Moonika Saar Tantsutrupist MODUS. Selles kategoorias olid rollid vahetatud – naised juhtisid ja mehed järgisid. Lisaks selgus paariline alles võistlusplatsil loosi tõmmates. Ebatavaline olukord tekitas kõvasti nalja nii võistlejate kui publiku seas.

Gruppe, kus tantsijaid peab korraga platsil olema vähemalt 3, oli võistlemas rekord arv, 19 tantsu. Gruppide võit läks Ukrainasse tantsu eest Lindy Hop.

Swingtantsud olid algselt seltskondlikud tantsud, mille hiilgeaeg oli 1920-1940. aastad. Tore komme, et kõigi swingtantsude üritustega kaasneb sotsiaalse tantsu võimalus on ülemaailmne kokkulepe. Vaheaegadel tantsitas publikut ja võistlejaid bänd Just Friends. Kui auhinnad jagatud jätkus tantsuõhtu Vilde Lokaalis. Hoolimata pikast võistlusest oli ka seal põrand tantsijaid täis.

 

Foto 1: Laste klassi võitjad Ando Temmo Torm ja Eliise Tiisler Tantsutrupist MODUS

Foto 2 (Egon Tintse): Show kategooria võitjad Tanel Talumees ja Sirli Kriis-Kalm Tantsutrupist MODUS

 

 

Robert Kalm

Tantsuklubi Swingiring

swingiring@hot.ee

5133187

 

Leave a Comment

5 + 2 =
Please leave these two fields as-is: