Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eesti keel selgeks aktiivselt suheldes

DSCF4287 (Small)Juba mitmeid aastaid seovad kahte Kohtla-Järve eralasteaeda Mesimumm ja Buratino toredad sõprussidemed, mille eesmärgiks on erineva keele- ja kultuuritaustaga lastes sallivuse kujundamine ja eesti keele õppimiseks parema keelekeskkonna loomine. Sellise vahva idee käis välja 9 aastat tagasi eralasteaia Mesimumm entusiastlik direktor Tatjana Terentjeva.

Kuna Buratino on eesti õppekeelega lasteaed ja Mesimummi lapsed õppivad usinasti eesti keelt, tekib ühiseid üritusi korraldades lastel hea võimalus oma keeleoskusi proovile panna ja seda praktikas kasutada.  DSCF3472 (Small)Aastate jooksul on toimunud mitmeid toredaid ühisüritusi nagu rahvatantsu- ja laulupeod, kodumaa sünnipäevapeod, emakeelepäev, vastlapäev. Mõlema lasteaia õpetajad ja lapsed osaleva üritustel alati rõõmuga, sest senini toimunud lastepeod on kujunenud igati sisukateks ja mõlemale poolele naudingut pakkuvateks. Kõige tähtsam aga on see, et lapsed õppivad vabalt suhtlema ja saavad uusi teadmisi.

Sel aastal viisime läbi koolivaheaja üritused sügisel toimus lõbus mängupidu lasteaias Mesimumm koos õppisime selgeks ja mängisime nii eesti kui ka venekeelseid laulumänge ja tantse. Särtsu üritusele andis langevarjumäng ja 2012_03010019 (1) (Small)lõbusad võistlusmängud. Pärast pidu jätkus suhtlemine rühmaruumis, kus lapsed said uusi ja huvitavaid mänguasju proovida, lauamänge mängida ja uute sõpradega lähemalt tutvuda.

Jõulude aegu pidutsesid mõlema lasteaia mudilased, päkapikkudeks kostümeerituna Buratino lasteaia saalis. Koos piiluti päkapikkude maailma, tutvuti eesti jõulukommetega, lauldi, tantsiti ja võisteldi päkapikkude osavusmängudes. Pärast pidu maiustati ja trallitati edasi Päiksekeste rühmas.

Kevadisel koolivaheajal said Buratino Päiksekeste rühma lapsed kutse tulla vaatama muusikali Muinasjutt rumalast hiirekesest. Etendus oli lausa imeline. Lapsi köitsid ilusad kostüümid, laulud, lavakujundus ja vahvate väikeste näitlejate julge esinemine. Suur kommikott Mesimummi tublidele näitlejatele, Buratino laste poolt,  anti üle heakskiitva aplausi saatel.

Laste head tuju ja säravad silmad pärast selliseid üritusi annavad tunnistust sellest, et tegeleme õige asjaga.

Lasteaia Buratino Päiksekeste rühma vanemõpetaja Lüüli Kübarsepp.

Leave a Comment

3 + 2 =
Please leave these two fields as-is: