Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

„Sporditrall“ Klooga Lasteaias

SAM_6450 (Small)Klooga Lasteaed on tervistedendav lasteaed ja kuulub TEL võrgustikku 2008 aastast. Tervistedendav lasteaed lähtub oma tegevustes koostöö arendamisest ja tugevdamisest erinevatel tasanditel, lapse arengule ja tervisele soodsate tingimuste loomisest ja lapse arendamise ja tervisliku eluviisi kujundamisest nii ka meie lasteaias.

Meil on saanud juba traditsiooniks korraldada iga kevad südamenädala raames lastele „Sporditralli“, kuhu oleme kutsunud ka naaberlasteaiad, et teha koostööd ja tugevdada omavahelisi sidemeid ning tagada laste vaimne, füüsiline ja sotsiaalne heaolu.

Meil on väike kaherühmaline lasteaed ja saali ei ole, aga selle eest on meil looduslikult kaunis õueala, männimetsa tukas, kuhu mahub palju lapsi.

SAM_6505 (Small)Sellel aastal nihkus üritus kuu aega hilisemaks, kuna ilmataat ei soosinud veel õues üritust korraldada. Otsustasime kutsuda neid külla 20-ndal mail, kui loodus on tärganud oma kevadises ilus.

Meie ürituse kordaminekut soosiski ilmataat: ilm oli soe ja päikesepaisteline. Lasteaia tervisemeeskond ja töötajad aitasid kaasa ürituse ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Igal ühel oli oma kindel ülesanne, et üritus igati õnnestuks.

Esimesed külalised saabusid elektrirongiga Keila „ Miki“ lasteaiast, siis tulid rongiga lapsed Paldiski lasteaiast „Naerulind“. Bussiga saabusid Laulasmaa Kooli lasteaia rühm, Lehola Kooli lasteaia rühm ja Karjaküla lasteaia rühm. Sporditralli võistkondi oli kokku seitse koos meie oma lasteaia kahe rühmaga, seega lapsi sai kokku ligi 100.

SAM_6516 (Small)Sporditrallil osalema tulnud lapsi ja õpetajaid tervitas lasteaia direktor Erika Elissaar, kes tutvustas ka päevakava. Muusika- ja liikumisõpetaja Malle eestvedamisel toimus kõigepealt soojendusvõimlemine. Seejärel loosis direktor lasteaedadele välja stardipunkti numbri, kust alustada sporditralli. Kõigil osalejatel tuli läbida seitse erinevat punkti, kus oli vaja proovile panna oma võimeid, sportlikku osavust, kavalust ja julgust. Kui kõik punktid läbitud ja paberile vastav märge saadud, koguneti muruplatsile jälle kokku. Lõpetuseks tehti veel lustlikke harjutusi Malle juhendamisel ja muusika saatel. Siis oli kätte jõudnud aeg autasustada osalema tulnud lapsi ja õpetajaid üllatuskottidega, mida toetasid meie ürituse sponsorid.

Seejärel mindi käsi pesema, et kosutada end maitsvate ja tervislike puu-ja köögiviljadega enne pikka koduteed. Pärast oli võimalus veel lastel mängida õuealal ja tutvusi sobitada.

SAM_6555 (Small)Meie Sporditrall mööduski tervistedendavalt, kõik kohalolijad olid päeva lõpus rahulolevalt heatujulised, rõõmsad ja jätkuvalt täis energiat. Lahkudes sooviti taas kohtuda.

Suured tänud ürituse toetajatele OÜ All Fresh, Keila Vallavalitsusele, Eve-Mai Valdnale Maanteeameti liiklusohutuse osakonnast ja kahele lapsevanemale. Suured tänud ka kõigile kohalesaabunud külalislasteaedadele, sest ilma teieta poleks selline suur üritus saanud toimuda.  Suur tänu ka meie oma lasteaia tervisemeeskonnale ja töötajatele.

 

Helju Saamer

Klooga Lasteaia vanemõpetaja ja

TEL meeskonna juht

 

Leave a Comment

2 + 3 =
Please leave these two fields as-is: