Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Statoil ja Maanteeamet rajasid 10 uut liiklusõppeväljakut ja korraldavad teisipäeval lasteaedadele õppepäeva

Teisipäeval, 3. septembril kell 11 toimub Tallinna Kadaka Lasteaias (Akadeemia tee 66) Statoil Fuel & Retail Eesti AS-i ja Maanteeameti ühise liikluskasvatusprojekti raames liikluskasvatusalane õppepäev, kus uue liiklusõppeväljaku saanud 10 lasteaia õpetajatele tutvustatakse liiklusõpetuse aabitsatõdesid.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS-i peadirektori Kai Realo sõnul muutuvad laste liikluskasvatus ja lasteaedade üldine olukord Eesti ühiskonnas järjest olulisemateks teemadeks. „Autode arvu järk-järguline kasv suurendab eriti just linnades liikuvate nooremate lastega seotud liiklusõnnetuste hulka, mistõttu tuleks laste liikluskasvatusega alustada juba lasteaias. Teisalt ei ole aga rahaline olukord Eesti lasteaedades just kiita ning remonditööde ja isegi igapäevaste õppevahendite hankimiseks puuduvad lasteaedadel tihtipeale rahalised vahendid. Seetõttu olemegi viimased neli aastat toetanud Eesti laste liiklusohutusealast kasvatamist,“ rääkis Realo.

Antud projekti võlu seisneb Realo sõnul erasektori, riigi ja kohalike omavalitsuste ühises pingutuses. „Statoil teeb algse investeeringu ja rajab Liiklusohutuskeskus OÜ abiga lasteaedadesse liiklusõppeväljakud, maanteeamet korraldab  lasteaedade kasvatajatele põhjaliku liikluskasvatusalase koolituse ning kohalikud omavalitsused võtavad liiklusõppeväljakute hooldamise enda kanda,“ selgitas Realo.

Neljandat aastat toimuva projekti raames oli lasteaedadel võimalus Statoil Fuel & Retail Eesti AS-i käest taotleda liiklusõppeväljaku rajamiseks rahalist toetust. Suve lõpus väljakuulutatud konkursile saadeti taotlusi pea kõikidest maakondadest. Sarnaselt varasematele aastatele oli ka sel aastal taotluste hulk suur – kokku esitasid taotluse 35 lasteaeda ja algkooli.

Maanteeameti, Tallinna Kadaka lasteaia, Liiklusohutuskeskus OÜ ja Statoil Fuel & Retail Eesti AS töötajatest koosnev komisjon hindas nii lasteaia poolt planeeritavaid õppetegevusi, korraliku asfaltkatte olemasolu kui ka Statoili lähedust antud lasteasutusele. Esitatud taotluste alusel saavad alates järgmise aasta kevadest mudilastele ohutu tänavaliiklemise põhitõdesid õpetama hakata Kadri tänava lasteaed ja lasteaed Trall Pärnus, Linnupesa, Kivila ja Männikäbi lasteaiad Tallinnas, lasteaed Kaseke Valgas ja Tõrva lasteaed Valgamaal, Toila lasteaed Naerumeri Ida-Virumaal, Tapa lasteaed Pisipõnn Lääne-Virumaal ning Järva-Jaani lasteaed Järvamaal.

Nelja aasta jooksul on projekti raames rajatud 41 liiklusväljakut üle Eesti

Maanteeameti peadirektori asetäitja liiklusohutuse ja ühistranspordi alal Lauri Lugna sõnul tuleks liikluskasvatusega alustada võimalikult varakult. „On äärmiselt tähtis, et lapsed õpiksid liikluse toimimise põhimõtteid tundma juba lasteaias, sest kooli minnes satuvad nad juba iseseisvalt liiklusesse. Suur toetuse taotlejate hulk tõestab, et tegemist on olulise projektiga, mida väärtustavad paljud lasteasutused. Tore, et mitmed lasteaiad on ka iseseisvalt koos kohaliku omavalitsusega rajanud liiklusväljakuid ja annavad seeläbi oma panuse liikluskasvatusesse,“ rääkis Lugna.

Liiklusõppeväljakute mahamärkimistöid teostati 2013. aasta suvel. Projekti raames toimub ka projekti juurde kuuluv liikluskasvatusalane õppepäev, kus uue liiklusõppeväljaku saanud lasteaedade õpetajatele tutvustatakse õppeväljaku ülesehitust ning koos Kadaka Lasteaia lastega näidatakse, kuidas saab tutvustada lastele liikluse aabitsatõdesid ohutus ja turvalises keskkonnas läbi lõbusate liikumismängude.
Lisainfo:

Jaanus Pauts
Kommunikatsioonijuht
Statoil Fuel & Retail Eesti AS
5274553
jaanus.pauts@statoilfuelretail.com

Urve Sellenberg
Maanteeamet
liikluskasvatuse talituse juhataja
504 06 02
Urve.Sellenberg@mnt.ee

 

 

Leave a Comment

3 + 13 =
Please leave these two fields as-is: