Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Hiirtest pööningul

IMG_5608 (Small)Detsembri 12. kuupäeval käisime lastega Endla teatris vaatamas jõululavastust „Hiired pööningul“. See oli tõeliselt armas lugu ,mis haaras kaasa nii lapsi kui ka meid täiskasvanuid. Ilmselgelt oli selle põhjuseks õnnestunud tekst Andrus Kivirähkilt, mille oli seadnud lavaküpseks Priit Loog. Mainimata ei saa jätta ka fantastilisi kostüüme ja lavakujundust, mille oli loonud näitleja Kaili Viidas.
Lavastuses oli juttu sõprusest, kadedusest, andestamisest, julgusest. See on omavahel seoses väärtuskasvatusega, meie lasteaiale päevakohase teemaga.
Läbi vanasõnade ja nende lahtiseletamise püüame lastesse juurutada veel enamgi erinevaid väärtusi.
Kui veedad lapsega kasvõi tunnikese sõpruse ja headuse üle arutledes ja tuletad meelde igipõliseid tarkusi läbi vanasõnade, usume, et nii muutub maailm natukenegi paremaks kohaks meile kõigile.
Meie veetsime märkamatult poolteis tundi näidendit vaadates, ammutades endasse lihtsaid tõdesid.
Lavastus koos kostüümide ja kujundusega oli nii tore, et seda võiks vaadata veel teinegi kord.
Oktoobri alguses pileteid broneerides ei osanud me arvatagi , et võtame endale ülesandeks lasteaia jõulupeol esineda näidendiga.
Seepärast oli teatriskäik meile igati asjakohane ja õpetlik üritus. Lapsed said jälgida, kuidas suurel laval päris näitlejad mängivad, kui ilmekalt ja selge häälega räägivad ja kuidas laval liiguvad.
Loodame, et meie näidend „Mõmmi jõulud“ oli samamoodi õpetlik ja tore. Lapsed ja õpetajad andsid endast parima, et näidend õnnestuks. Lapsevanemad tänasid toreda jõulupeo eest.
Täname Endla teatrit imetoreda lavastuse eest!
Täname teid head vanemad!
Soovime teile kõigile head alanud aastat!

Pärnu Kastani Lasteaia õpetaja Ilme Kaljusoo

 

 

Leave a Comment

3 + 12 =
Please leave these two fields as-is: