Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Joostes porgandeid sööma

porgandijooks 2 (Small)Juba on lumi sulanud ja aeg mõelda kevadistele üritustele. Eelmise aasta südamenädala ürituste kavas oli meil “porgandijooks”. Südamele  ju väga meeldib kui lapsed palju liiguvad ja tervislikult toituvad.

Meie lasteaia “porgandijooksust”.Raja pikkus sõltub laste vanusest ( 100 – 500 m). Rada kulgeb  suurematel lastel ümber lasteaia hoovi ja väiksematel lasteaia staadionil. Lapsed võtavad jooksust osa rühmade kaupa. Lastega jookseb kaasa jänes st. liikumiõpetaja. Jooksul ei ole tähtis mitte võit, vaid raja edukas läbimine. Kõiki kes läbivad raja, ootab lõpetamisel väike üllatus – porgand. porgandijooks (Small)Kuna lapsed on porgandid tubli “tööga” välja teeninud, siis isegi need kes siiamaani polnud sellest tervislikust toidust eriti lugu pidanud, söövad koos jänesega väga isukalt. Peale väikest kehakinnitust maitsva porgandiga tahaks ju jälle liikuda. Jänes õpetab lastele jänesehaakidega jooku, jalad koos hüppeid nii edasi, tagasi kui ka kõrvale. Kuid ikka veel pole lapsed väsinud. Nüüd tahavad nad veel “Jänesesaba mängu”. Lapsed peavad püüdma jänkut ja puudutama ta saba. Kes on saba puudutanud, see suundub jälle “porgandipõllule” st. kasvataja juurde ,kes annab preemiaks veel ühe porgandi. Jänes jookseb niikaua kui kõik lapsed on ta sabajuppi puudutanud.

Meie lasteaias ootavad lapsed alati kevadist Jänest ja”porgandijooksu”.

 

Ingrid Reiljan

LA Pääsusilm

Leave a Comment

14 + 5 =
Please leave these two fields as-is: