Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Karupere koogipäev Mäetaguse moodi

IMG_1247 (Small)Suur on meie karupere,
karuisa ütleb: „Tere!“
Karupojad tatsavad,
mõminal nad astuvad!
„Mõmm-mõmm-mõmm,
mõmm-mõmm-mõmm!
Küll on mõnus tuju teil,
koogipäev on täna meil!“

IMG_1213 (Small)Mäetagusele tuli 13. mail kokku palju väikeseid ja suuri karusid. Meie oma lasteaed „Tõruke“ ja naabervaldade lasteaedadest Kohtla-Nõmmelt, Maidlast, Illukalt, Iisakust, Avinurmest, Tudulinnast, Vokast, Toilast ja ühed osalejad Kiviõli linna lasteaiast, et pidada liikumispidu Karupere koogipäev.
Nagu kiuste sadas sel päeval paduvihma, nii et staadionile me ei saanudki ja tagavaraplaan puudus täiesti. Tänu lahkele kooliperele, kes lubas meil spordisaali kasutada, liikusid 245 „ karupoega“ ja „karuema“ rongkäiguga läbi vihma kooli poole.
IMG_1171 (Small)Peojuhtideks olid karuisa ja karupoeg, pannkooke küpsetasid karuema ja karuvanaema.
Spordipidu alustasime ühistantsuga „Kes see laulab köögis“.
Seejärel sai iga osaleja endale „pannkoogi“- lendava taldriku, millega võimeldi läbi tantsude ja mängude. Algas tants „Karupere koogipäev“, mängisime „Unise ja lõbusa karu mängu“. Järgmisena tegime kooke niipalju, et jätkuks kõigile, kõigile, kõigile – tantsisime laulu järgi „Pipi pannkoogilaul“ ja mängisime liikumismängu „Mina leidsin koogikese, ilma jätsin Mõmmikese“.
Siis tuli väikestele „karupoegadele“ laiskus peale, sest nad olid kookide otsimisest väsinud, „pannkoogid“ pandi käest, et tantsida sõbraga „Laisalaulu“ järgi üks tore tants.
Algas väike puhkus väikestele „mõmmidele“, sest esinema tulid „karuemad“, meie tublid lasteaiaõpetajad. Tantsisime „pannkookidega“ tantsu „ Karulaul“ saatel.
Järgnes „Pannkoogilimbo“, kus „ karuemad“ hoidsid hüpenööri ja muutsid kõrgusi, et „karulastel“ oleks huvitavam liikuda.
Viimane tants oli laulu „Koogid tulid panni pealt“ järgi.
Lõpus toimus rühmade kaupa ka väike ühisjooks, kus iga osaleja sai mälestuseks päevakohase kleepsu. Seejärel algas piknik päris pannkookide ja kõrrejoogiga.

Oli vahvalt karune pidu – MÕMM!!!
Lendavad taldrikud, millega tanstiti ja mängiti, said osalejad endale kingituseks kaasa. Liikumispidu „Karupere koogipäeva“ sponsoreeris Viru Keemia Grupp.

Aitäh kõigile, kes abiks olid!
Eve Elm, Mäetaguse lasteaia liikumisõpetaja
Fotosid saab vaadata meie lasteaia kodulehelt: www.lasteaed-toruke.ee

 

 

 

 

 

 

Fotosid saab vaadata meie lasteaia kodulehelt: www.lasteaed-toruke.ee

Leave a Comment

2 + 3 =
Please leave these two fields as-is: