Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Linna kõige väiksemad aednikud

IMG_6367 (Small)Kevad hingab täiel rinnal ja mägede taga pole suvigi. Kel vähegi võimalik, sõidab nädala lõpuks linnast ära suvilasse või maamajja, et näpud mulda pista ja tärkavat loodust nautida. Kõikidel aga sellist võimalust ei ole. Et ka pisikesed linlased näpud mullaseks teha saaks, ulatas sel aastal abikäe Tallinna linn. Lasteaedadele hangiti enam kui 120000 euro eest aiatööriistu, taimekaste, seemneid ja muud aias vajalikku.
Nii said kõik soovi avaldanud lasteaiad uute tööriistade omanikuks. Saime meiegi! Ega päris ilma tegelikult ei olnud. kevadeks said lapsed uued värvilised ämbrid, üht-teist leidus mänguasjakuuris varemgi.

IMG_6346 (Small) Suur mullahunnik lastesõime õuealal ootas just laialiajamist…Kui varem oli õpetajatel tegu, et pisipõnne hunnikust eemale peletada, siis nüüd said lapsed tööriistad kätte ja ühise rindena asuti mullahunnikut vallutama. Alguse vajasid mitmed juhendamist ja ettenäitamist, kuidas tööriistadega tegutseda. Õige varsti saadi juba üksinda hakkama. Mulda said nii uued lillekastid, kui ka põõsaalused. Ei seganud põnne kõrvetav päike ega mulda täis kingad.

IMG_6380 (Small)Ühise perena sai hunnik laiali veetud ja lilleseemned mulda. Väsinud väikesed aednikud sõid kõhud kokatädi keedetud maitsvat  suppi täis ja suikusid lõunaunne. Nüüd tuleb vaid seenmeid kasta ja oodata…Loodetavasti sirgub 15-20 aasta pärast siit linnale nii mõnigi tubli aednik! Seniks aitäh abilistele ja päikeselist suve kõigile!

Lasteaed Planeedi Mudila Päikese rühma õpetajad

Leave a Comment

14 + 14 =
Please leave these two fields as-is: