Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

ProgeTiiger alustab koostööd noorteprogrammiga ENTRUM

Alanud õppeaastal käivitub Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. Tänavu on ENTRUM-i prioriteetseteks valdkondadeks IKT, inseneeria, põlevkivi ja energeetika ning seetõttu on ProgeTiigril au ja rõõm olla uuel hooajal ENTRUM-i toetajaks ning partneriks noorte ettevõtlikku hoiaku kujundamisel ja oskuste lihvimisel.

2010/2011 õppeaastal Ida-Virumaalt alustanud ENTRUM-i programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb algaval õppeaastal sinna tagasi, kaasates projekti ka Lääne-Virumaa noored. Tegemist on suurejoonelise õppeaastapikkuse ja just 13-19-aastaste koolinoorte jaoks atraktiivseks kujundatud konkursi ja arenguprogrammiga, millesse eeskujude ja inspireerijatena on kaasatud edukad Eesti ettevõtlikud inimesed.

ProgeTiigri programmi konkursi eesmärk on pakkuda lastele ja noortele (5-19 aastastele) võimalust esitleda huvitavaid loovtöid mitmes erinevas kategoorias nagu arvutimäng või animatsioon, robotid ja äppid jpm. ENTRUM-i konkursi raames aidatakse üheskoos kaasa noorte vajalike ettevõtlike oskuste lihvimisele ja kontaktvõrgustiku loomisele, et viia ellu oma ettevõtlikud ideed. Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa noortel on võimalus osaleda oma loovtöödega mõlemal konkursil. Esitades loovtöö ProgeTiigri ja ENTRUM-i konkursil, antakse noortele võimalus oma ideest välja kasvada mõni noorettevõte või miks mitte start-up! ProgeTiigri konkursi võitjad selguvad 24. jaanuaril ja mais 2015 selgub, kes ENTRUM-i konkursil osalejatest pälvivad kõige ettevõtlikumate koolinoorte tiitli.

Lisainformatsioon:
info@entrum.ee
www.entrum.ee

progetiiger@hitsa.ee
www.progetiiger.ee

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile oma ettevõtlike ideede teostamisel toetavat mentorprogrammi, kaasates ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi. Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores ning toonud ellu üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

ProgeTiigri programmi veab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Peaeesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini ja tehnoloogia ning IKT valdkondade vastu. Programm on mõeldud alus-, üld- ja kutseharidusasutuste õpetajatele ja õppijatele. Programmis toetatakse õpetajate koolitusi, kaasfinantseeritakse õppeasutusi erinevate seadmete soetamisel, luuakse juhendmaterjale õpetajatele ning viiakse läbi konkurss õppijatele.

 

Leave a Comment

7 + 12 =
Please leave these two fields as-is: