Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Haapsalus käisid mereröövlid

nov 2013-mai 2014 489 (Small)Haapsalu Tarekese lasteaed pidas Aafrika rannas traditsioonilist orienteerumispäeva. Osalesid Tarekese kolm vanemat rühma ja külalisena remondis oleva Vikerkaare lasteaia Pallikeste rühm.

Kui varem on lapsed orienteerumist harjutanud koos erinevate muinasjututegelastega, siis seekord kutsus neid kaasa merekuningas Neptun. Ühel hommikul, oh üllatust, ilmusid rühmadesse mererohu ja kalakestega ehitud kirjad …

nov 2013-mai 2014 452 (Small)Kõik algas tegelikult peale sellest, et kuningas Neptun isiklikult plaanis Tarekese lastele külla tulla. Kes teab kust ilmunud aga välja hirmsad mereröövlid ja viinud kaasa kasti lastele mõeldud kingitustega. Nii ei jäänud Neptunil üle muud kui lapsi appi paluda, et nad röövleid jälitama asuksid ja püüaksid kingitused uuesti kätte saada.

Lapsed koos õpetajatega panid otsekohe riidesse ja kiirustasid Promenaadile, kus neid juba ootas üks eriti jultunud röövel. Ta soovitas lastel röövlitega osavuses ja kavaluses võistlema asuda ning jagas kõigile rühmadele plaanid, kus märgitud röövlite kontrollpostid. Lapsed pidid need üles otsima, röövlitega silmast silma kohtuma ning nende antud ülesandeid lahendama.

nov 2013-mai 2014 438 (Small) Iga röövel andis selle tõenduseks lastele kaasa ühe pildikillu ning kui neid pärast kokku sobitama hakati, tuli neist kokku röövlilaeva pilt.

Siis oligi selge, kust röövitud kingitusi otsida: loomulikult Promenaadi mänguväljaku laevalt! Terve kamp piraate oli laeva hõivanud ja korraldas endale seal parasjagu head äraolemist. Nad olid muidugi väga ebameeldivalt üllatunud, kui avastasid, et lapsed on nende asupaiga üles leidnud.

nov 2013-mai 2014 437 (Small)Loomulikult said lapsed lõpuks varanduse enda kätte ja siis… kuuldi rannalt imelikku pasunaheli: see oli Tagalahest välja jalutav Neptun isiklikult. Merevalitseja oli loomulikult väga rahul, et oma kingitused tagasi sai ning asus neid kohe lastele laiali jagama ega jõudnud nende abivalmidust ära kiita.

Orienteerumismängude traditsioon Haapsalu Tarekese lasteaias ulatub juba 7-8 aasta taha ning see on kujunenud üheks sügise lõbusamaks õueürituseks, mida organiseerib alati arvukas töörühm.

nov 2013-mai 2014 410 (Small) Miks? Aga loomulikult selle pärast, et nalja ning tegemisrõõmu jaguks nii suurtele kui väikestele osalistele.

 

Krista Rehkli,

Haapsalu Lasteaed Tareke õppealajuhataja

Leave a Comment

10 + 8 =
Please leave these two fields as-is: