Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Viimsis toimus tore perespordipäev

orient3 (Small)25. oktoobril, krõbekülmal sügisesel laupäeval, oli Viimsi Lasteaiad Karulaugu Maja hoov juba varastel hommikutundidel sagimist täis. Algamas oli järjekordne Viimsi lasteaedade lastele ja nende peredele mõeldud orienteerumismäng, üks osa juba traditsiooniks saanud Kolmiküritusest.

Lasteaiaõuel käis juba kella kaheksast saati vilgas töö – õpetaja Reet  Varik paigaldas silte, võimendust ning katsetas muusikat, õpetajad Kristina Lind, Merike Saaremägi, Marianne Uibo, Kristi Kirbits ja Maila Kurg vedasid katusealusesse laudu, pinke ja kõike muud ürituse heaks sujumiseks vajalikku, virk kokk Tiina Kask keetis köögis mustikasuppi, nobe tüdruk.

orenteerumine1 (Small) Mari Roos pumpas õhupalle, Randvere Maja hoolekogu liige Erki Aamer tiirutas aga mööda Viimsit ja pani üles orienteerumisraja tähiseid ja lastele mõeldud pildimängu. Peagi saabus Tampe Toit OÜ, kes paigaldas õuele oma telgi, et väsinud orienteerujatele ülimaitsvat seljankasuppi ja viinereid pakkuda. Paviljoni sättis oma vahvaid mänge üles Viimsi RMK esindaja. Liikluskohvik paigaldas Päikeseratta ja Karulaugu õuele veel lisaks ka väiksema orienteerumisraja, mida lapsed nimetasid “piiksurajaks”, ikka selleks, et tuua põnevust laste päeva ja tutvustada orienteerumise võimalusi.

orient 5 (Small)Stardi avamise aeg oli määratud kella kümneks, aga juba poole kümne paiku hakkas lasteaia õuele ilmuma lastega peresid, põnnidel silmad ootusärevust täis. Saabus ka maskott Lotte, alias psühholoog Merili Johanson, kes sisustas laste ooteaega enne starti minekut.

Pered pidid läbima 13 punktiga 4 kilomeetri pikkuse raja. Igas punktis ootas pildiga ülesanne, kus laps sai proovile panna oma häälimis- ja tähetundmisoskuse ja raja lõpus tuli leitud tähtedest kokku lause “Spordime koos!”. Loomulikult, nagu õigele orienteerumisel kohane, oli igas punktis ka orienteerumiskomposter. Lisaks oli Laidoneri mänguväljaku juures väike mustikasupi ja kringlisöömise võimalus, SPA juures pakkus maskott Rõõmupisik lastele jäätist või pulgakommi, Lavendli ja Liikluskohviku juures sai keha kinnitada sooja tee ja küpsistega. Kui finišijoon edukalt ületatud, sai laps kaela uhke medali, pihku Viimsi Valla õhupalli ja küpsisekoti ning nüüd võis pere end kosutada Tampe Toit OÜ poolt pakutava hea ja paremaga.

orient6 (1) (Small)Viimsi Lasteaedade hoolekogu eestvedamisel ellu kutsutud Kolmikürituse eesmärgiks on anda peredele võimalus tuttavas ümbruses veeta üks vahva päev üheskoos, nautida loodust, võtta aega teineteise jaoks, märgata üksteist ja rõõmustada lihtsate asjade üle.

Nende mõne tunni jooksul läbis orienteerumisraja 356 last koos oma peredega.  Vaatamata neljale läbitud kilomeetrile ja suhteliselt jahedale sügisilmale polnud finišisse saabujad sugugi väsinud moega, pigem vastupidi – silmad särasid, põsed õhetasid ja oli näha, kuidas tulemusega olid rahul nii lapsed kui ka vanemad.

orient4 (Small)Suured tänud kõikidele, kes Orienteerumismängu toimumisele õla alla panid:

Viimsi Spa, kino ja SPA 18+ ,M&V Trade OÜ, Tampe Toit OÜ, Lavendel Café, Liikluskohvik OÜ, Violia Team OÜ, Viimsi Teataja ,Viimsi Vald, Orienteerumisklubi Orion ja fotograaf Peep Kirbits.

Erilised tänud hoolekogu esindajatele Antoon van Rensile jaErki Aamerile, direktriss Maie Roosile, õpetaja Lea Mägile, kes kujundas ilusa kutse üritusele ning kõigile neile lastevanematele ja 53 tublile õpetajale, kelle abiga see üritus teoks sai!

 

Jana Rebane

Viimsi Lasteaiad Astri Maja ja Amarülluse Maja õppealajuhataj

Leave a Comment

9 + 10 =
Please leave these two fields as-is: