Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Isadepäeva orienteerumismäng Sindi Lasteaias

Isadepäeva eelsel neljapäeva õhtupoolikul oli Sindi Lasteaed sigimist-sagimist täis. Algamas oli isadepäeva tähistav orienteerumismäng, kus liikudes kaardi abil mööda lasteaeda tuli leida vabalt valitud järjekorras viis töötuba. Töötubades jagasid „toa perenaised“ orienteerujatele ülesandeid, juhendasid ja panid ülesande läbinutele kaardile templeid.
Juba kümme minutit enne väljakuulutatud algust oli märgata lasteaias ringi liikumas särasilmseid lapsi koos isadega.
Kunstiteraapiatoas võtsid isasid ja lapsi vastu Sipsikute rühma õpetajad Kairi ja Anne. Isade ja laste ülesandeks oli joonistada teineteise portree. Väikeste ja suurte kunstnike silmad läksid üllatusest suureks, kui kuuldi, et seda peab tegema näpuvärvidega. Peale väikest kohmetust ja kohanemist said portreed ilmekad ning tõetruud.
Ristsõnade lahendamise töötoas, kus olid „perenaisteks“ Reine ja Helle, oli kuulda mõtete raginat. Algul arvas nii mõnigi isa, et mis see siis lahendada pole! Lähemal tutvumisel vaadati aga nõutul pilgul ringi, et äkki leidub mõni võimalus spikerdamiseks. Tore oli näha, kuidas isad tegid ristsõna lahendamisel oma lapsega mitmekülgset koostööd – lauldi, et kirjutada ruudustikku lasteaia laulu esimene sõna; arutleti lillede teemal, et leida lill, mis on lasteaia logol; mõeldi, mis on lapsele parim ja tervislikum hommikusöök.
Muusikaõpetaja Ülle oli muusikateraapia töötoa organiseerija, õpetaja Aime tema abiline. Saali oli kohale toodud kõikvõimalikke pille – kandleid, kitarre, mandoliin, ukuleele, aafrika trumm, flööte, akordioneid ja karmoška, kamaluga kapist rütmipille juurde ning selleski töötoas võis pidu alata.

Muusikasaalis oli kõigil võimalus vabalt tutvuda pillidega, muusikaõpetaja lubas kõike puutuda. Millise silmade sära ja õhinaga tormati pillide juurde! Osalejatele läksid väga hästi peale trummid, tüdrukud sättisid endile vanemate abil karmoškat rinnale. Mõnigi isa võlus lapsepõlve nostalgiast klaverist helisid välja, mitmeid kordi kostus Koerapolka.

Poiste lemmik oli aga vaieldamatult kitarr. Et töötuba õnnestus, andis märku paljude perede mitmes ja mitmes käik muusikasaali. Isadepäeva kakofoonilisi helisid täis muusikateraapiatoast võis nii mõnigi laps saada nakkuse tulevikku ja ärgem imestagem, kui õige pea kedagi neist pilli õppimas või kontserdilaval kohtame.

Liikumissaalis, kus olid töötoa juhtideks liikumisõpetaja Helle ja õpetaja Liia, oli vaja põrandal kokku panna toidupüramiidi pusle. Tundus, et ülesanne oli kõigile jõukohane. Lapsed näitasid oma meisterlikkust ja nii mõnigi isa nautis samal ajal matil pikutades rahulolu hetke. Ülesande täitmise järel said osalejad teadmisi tervislikust toidust.

Isad koos lastega olid oodatud külastama ka vee- ja tervisetuba, toa perenaisteks olid Erika ja Eda. Alustuseks tuli juua topsitäis puhast kraanivett. Suureks abimeheks vee joomise vajalikkuse mõistmisel olid pildid: kurb nägu – kui ei joo vett, rõõmus nägu – kui jood vett. Suurt elevust tekitasid vööümbermõõdu mõõtmine ja kaalumine. Tervisetoast lahkuti rõõmsate nägudega.
Kuna Sindi lasteaed on Tervistedendav Lasteaed, siis läbi töötubade propageerisime aktiivselt tervislikke eluviise. Koos lapsega veedetud kvaliteetajale pani punkti vitamiiniamps.

 
Sindi Lasteaia tervisenõukogu

 

Leave a Comment

14 + 4 =
Please leave these two fields as-is: