Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lapse rõõmuks

Salaso?na_4_to?o?failToredad ja õpetlikud juhendatud meditatsioonid lastele

Terapeutidest koosnev ühendus Salasõna on loonud uutmoodi toreda CD-plaadi „Lapse rõõmuks“ . Plaadil kõlavad lastele mõeldud meditatsioonid ehk juhendatud rännakud sisemaailma.

Mida on lapsele rõõmuks vaja?

Laps on rõõmus siis, kui ta saab olla laps – loov, mänguline, vapper ja abivalmis. Salasõna plaadi põnevad rännakud, lahendamist ootavad olukorrad ja võluvõimetega abilised aitavad lapsel pilku endasse pöörata. Kui laps õpib oma sisemaailma juhtima, on tal lihtne rõõmuga oma eluteel edasi liikuda.
Lastele on ajast aega lugusid jutustatud ja lugude kaudu elamist õpetatud. Salasõna läheb siit veel sammukese edasi: laps kuulab põnevat lugu ja saab seda ise kaasa teha. Pole vaja muud, kui silmad kinni panna ja lasta fantaasial lennata! Meie lood on lihtsad ja lastepärased meditatsioonid ehk juhendatud rännakud sisemaailma. Iga laps saab sellega suurepäraselt hakkama! Tahame oma lugudega süstida lapsesse usku, et ta on imeline just sellisena, nagu ta on. Lapses olev lahkus ja abivalmidus aitavad tal olla hea sõber, oma hirmudega silmitsi seismine vormib temast julge ja vapra kangelase.

 

Töövahend õpetajale

Salasõna plaat on hea töövahend lasteaia- ja kooliõpetajatele. Õpetajatega vesteldes on kõlama jäänud, et laste levinuim probleem lasteaias ja koolis on võimetus keskenduda. Juba üsna väikestes lastes on tubli annus rahutust ja ärevust. Selle vastu on parim rohi see, kui laps õpib vaikseks jääma ja tähelepanu enda sisse viima. Salasõna uue plaadi lood on siin imeheaks abivahendiks! Õige mitu õpetajat nii koolist kui lasteaiast on meie CD-plaadi juba tellinud ja lugusid oma kasvandikega läbi teinud. Tagasiside on olnud meile väga innustav!

Plaadil „Lapse rõõmuks“ on 8 erineva otstarbega lugu. Seepärast on hea, kui õpetaja lood ise enne läbi kuulab. Nii saab ta valida just selle loo, mida laps hetkel kõige rohkem vajab – on tal vaja eneseusku koguda, et keeruliste olukordadega toime tulla; tugevaid tundeid enda seest välja tantsida või hoopis enne und rahuneda.

Õpetaja saab lugusid läbi teha nii ühe lapsega kui grupis. Kui kuulamisele lisada ühine arutelu, joonistamine või voolimine, saab plaadist väärtuslik õppevahend.

Plaati tehes mõtlesime 5–10-aastaste laste peale, kuid oma lemmikloo võib siit leida igaüks.

 

Igaühele midagi

 • Seiklused tarkade kivi otsingul: Mõttematk, kus lahkus, abivalmidus ja hoolimine saavad rikkalikult tasutud
 • Olen tugev puu: Meelerännak rahu ja kindlustunde kogumiseks
 • Lugu sellest, kuidas hiireke võluriga kohtus: Muinasjutt, mis on abiks üksinduse, kurbuse ja hirmu puhul
 • Üks äge vihatants: Kehalise liikumisega harjutus, et peidus pinged saaks vabaks
 • Murelikule lohutuseks: Meelerännak turvalisse paika südames, et kohtuda Abilisega
 • Päike sinu põues: Sisendused, mis annavad jõudu, julgust ja vaprust
 • Unejutt võlukarbist: Kuuldemäng sellest, kuidas enne uinumist rahutuid mõtteid vaigistada
 • Unelaul

Meelerännakute autorid on Salasõna liikmed, muusika on loonud Glen Pilvre ja Priit Pajusaar. Unelaulu esitab Kadi Toom. Kujundus on loovagentuurilt Velvet.

 

„Lapse rõõmuks“ CD-plaati saab kuulata ja  tellida Salasõna kodulehel. Plaadi hind on 18 €.

 

 


 

 

2 thoughts on “Lapse rõõmuks”

 1. Marje, aitäh huvi tundmast! Lugusid tehes pidasime silmas 5-10 aastaseid lapsi, kuid olen üsna kindel, et unejutt ja unelaul sobivad ka õige väikestele.
  Lugupidamisega
  Kadi Kütt, Salasõna loovjuht

Leave a Comment

9 + 9 =
Please leave these two fields as-is: