Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Virumaa lapsed tähistasid ühiselt Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva

DSCN5084 (Small)Kohtla-Järve linna lasteaedade mudilased teadsid juba küünlakuu algusest saati, et meie kodumaa sünnipäevapõhiüritused toimuvad seekord nende kodukohas Ida-Virumaal: suur kaitseväe paraad piirilinnas Narvas ja meie iseseisvuspäeva presidendi vastuvõtt Jõhvi kontserdimajas. Nädal enne tähtsat sündmust tuli Buratino ja Väikemehe lasteaedade lastele külla Kaitseliidu instruktor Roman Stepanov, kes tutvustas lastele oma vajalikku elukutset. Mudilastele oli see oodatud põnevaks sündmuseks, sest mitte iga päev ei astu üle lasteaia läve sõdurimundris kaitseväelane, kelle tööks on meie tillukese Eestimaa kaitsmine.
Lapsed said jälgida slaidiprogrammi koos Roman Stepanovi lastepäraste lihtsate kommentaaridega, mis jutustas sõdurite igapäevaelust, laskeharjutustest, maskeeritud sõjaväeautodest, õppustest ja elust metsas ning isegi pannkookide küpsetamisest lõkketulel.

DSCN5058 (Small)Uudishimulik mudilaspere sai teada, miks sõdurite töö on tähtis ja vajalik ning, et meie väike Eestimaa on iga päev hästi hoitud ja kaitstud. Soovijad said selga proovida sõdurivarustust: kaitsevesti, seljakotti ja kiivrit. Roman Stepanov kutsus kõiki lapsi Narva kaitseväe paraadi vaatama ja jagas põnnidele kingituseks sini-must-valged lipukesed ja kaitseliidu embleemiga helkurid. Mõttevahetust jätkus lastel kogu pikaks lasteaiapäevaks, eriti poiste hulgas. 25. veebruaril tulid Väikemehe lasteaia mudilased külla lasteaeda Buratino, et tähistada koos kodumaa sünnipäeva.

DSCN5052 (Small)Selleks peoks olid Buratino Päikesekeste rühma lapsed oma kodukoha, Alutaguse, rahvarõivastes ja marssisid koos Väikemehe lastega sisse piduehtes saali, kus neid tervitasid Eesti lipukesi lehvitades Pilvekeste, Tähekeste ja Tilgakeste pisipõnnid koos õpetajatega. Pidu algas Eesti hümniga, millele järgnes Buratino lasteaia hümn. Kaks sõbralikku lasteaeda ühendasid käed tantsuks „Mu isamaa armas“. Vastastikku lauldi kauneid laule ja loeti luuletusi kodust ja Eestimaast ilusas eesti keeles. „Mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule…“ – nii laulsid ühiselt koos püsti seistes kõik peolised.

DSCN5124 (Small)Tantsiti toredaid eesti tantse „Meistrimehed“ ja „Virulaste tants“.
Tore sünnipäevapidu lõppes ringmänguga „Armastust jagades“ ja meie kodukohale sümboolse tantsuga „Virumaa lapsed“. Meie Kohtla-Järve linna väikesed virulased tegid oma ilusale Eestimaale kauni sünnipäevakingi ja tundsid sellest suurt rõõmu.

 

Buratino lasteaia Päiksekeste rühma vanemõpetaja ja lasteaia Väikemees eesti keele õpetaja Lüüli Kübarsepp

Leave a Comment

5 + 13 =
Please leave these two fields as-is: