Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond aitab halvatud poisil saada talle hädavajalikku füsioteraapiat

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab sünnitrauma tagajärjel jäsemeist halvatud ning psühhomotoorse arengu mahajäämusega 8-aastase Kardo füsioteraapiat, mida ta vajab haigekassa kompenseeritavast mahust rohkem.

Kardol on sünnitraumast põhjustatud ajukahjustuse tõttu kõikide jäsemete täielik või osaline halvatus ning ta vajab ööpäevaringset hooldust, järelvalvet ja toitmist, kuna on sunnitud veetma oma päevad suuremalt jaolt voodis lamades. Poiss on võimeline mingil määral liigutama vaid oma jalgu, suutes selili asendis jaladega siputades veidi liikuda.

„Kontraktuuride (liigeseid ümbritsevate kudede kootumine ja lühenemine, mis väljendub vastavate liigeste liikumisvõime vähenemises või väärasendis jäigastumises) ärahoidmiseks ja spastilisuse vähendamiseks vajab Kardo järjepidevat füsioteraapiat ja asendiravi,“ selgitas TÜ Kliinikumi laste ja noorukite allergiahaiguste keskuse arst dr Tiina Lind lapse olukorda.

Eesti Haigekassa rahastus võimaldab Kardol saada aasta jooksul 20 tasuta füsioteraapiaseanssi, kuid poisi ema sõnul vajaks ta ravi ideaalis igapäevaselt, kuid vähemalt 2 korda nädalas. „Kardo on saanud ka seni regulaarselt taastusravi ning viibinud Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Viimased neli aastat oleme käinud füsioteraapias OÜ FysioTheras Iti Müürsepa juures, kus talle väga meeldib ning sobib,“ räägib ta. „Kahjuks aga ei ole meie perel jaksu selle eest täiesti üksinda tasuda, sest teenus Kardole vajalikus mahus on väga kallis.“

Lastefond otsustas Kardole ja tema perele appi tulla ning kompenseerida esialgu kuue kuu jooksul poisi füsioteraapia kulud kokku 1782 euro ulatuses, mis võimaldab talle ühes kuus üheksa füsioteraapiaseanssi lisaks Haigekassa poolt kompenseeritavale.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.

Leave a Comment

12 + 3 =
Please leave these two fields as-is: