Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Haruldase haigusega tüdruk saab kohaliku omavalitsuse ja Lastefondi toel endale vajaliku abivahendi

SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab haruldast geenihaigust põdeva 8-aastase Simona perel tasuda lapse hooldamiseks vajaliku eriistmega käru omaosaluse summa, mis jäi Pärnu Maavalitsuse 90%-lise toetuse kõrval pere kanda.

Simonal on diagnoositud haruldane geneetiline haigus nimega Aicardi sündroom, millega kaasneb ravile raskesti alluv epilepsia ning arenguline ja füüsiline mahajäämus. Seetõttu on tüdrukule määratud sügav puue. Ta ei kõnni, ei räägi, ei tunne eriti ümbritseva vastu huvi ning vajab ööpäevaringselt kõrvalist abi ja järelvalvet.

Lapse ema sõnul on Simona arengu tagamiseks vajalikud füsioteraapilised toimingud ning abivahendid, mis toetavad keha. „Kahjuks on Simonal välja arenenud tugev skolioos, mistõttu on õige asendi hoidmine saanud äärmiselt oluliseks. Oleme leidnud oma tütrele selleks ka sobiva abivahendi – eriistmega käru, mis aitaks tal keha õigel viisil toetada nii väli- kui sisetingimustes liigeldes,“ räägib ta.

Kuna perel puudusid seni võimalused üle 3000-eurose abivahendi väljaostmiseks, siis tuli seda rentida. Nüüd aga tuli perele appi Pärnu Maavalitsus, kes on valmis 90% käru maksumusest ise tasuma. Ülejäänud summa jäi pere enda kanda, kuid ka seda summat on perel endal raske lapse teiste ravikulutuste kõrval leida. Siin ulatasabikäe Lastefond, kes tasub pere eest 350 euro suuruse omaosalussumma.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.

Leave a Comment

10 + 7 =
Please leave these two fields as-is: