Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond palub heategijatel toetada haruldase nahahaigusega Cassandra ravireise Inglismaale

SA TÜ Kliinikumi Lastefond kogub kampaania korras annetusi haruldast nahahaigust põdeva 2-aastase Cassandra toetuseks, kes peab oma haiguse tõttu käima iga kahe kuu tagant operatsioonidel Inglismaal.

Eile 27. mai õhtul näitas ETV saade “Ringvaade”lugu pisikesest Cassandrast, kes põeb bulloosset epidermolüüsi – üliharuldast (miljonist 1 laps maailmas) nahahaigust, mille korral tekivad nahale valusad, sügelevad ning aeglaselt paranevad villid. Kaasasündinud haigust ei ole võimalik välja ravida, kuid pideva hooldusega saab sellega kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida.

Cassandra puhul on see haigus aga muutunud lapse jaoks eluohtlikuks, sest 2014. aasta alguses tekkisid haigusest tingitult probleemid hingamisteedega: tüdrukul kasvab kurku pidevalt tagasi sidekude, mis sulgeb tema hingamisteed ning seab ta pidevasse lämbumisohtu. Selle tõttu on takistatud nii lapse hingamine, rääkimine kui ka söömine.

Hingamisteede avamiseks on Cassandrat opereeritud mitmel korral Eestis ning 2014. aasta oktoobris Inglismaal. Viimasele operatsioonile on järgnenud kaks kontrollvisiiti Inglismaale ning mõlemal korral on osutunud vajalikuks kordusoperatsioon, kuna sidekude on mingis ulatuses tagasi kasvanud. Iga kord vaatavad Cassandra üle ka silma-, kurgu- ja hambaarstid ning toitumisspetsialistid, et Cassandrat tema seisundis igal võimalikul viisil abistada, kuna haigus mõjutab lisaks kurgule ka tema nahka, hambaid ja silmi. Lapse ema sõnul peavad Inglismaa arstid vajalikuks lõikuste jätkamist ca iga 2-3 kuu tagant.

„On näha, et tänu senistele lõikustele kasvab sidekude tagasi juba aeglasemalt, kuid siiski ei saa ta veel mõnda aega päris ilma hakkama. Cassandra on lõikusi kenasti talunud, kuid loomulikult ei tehta neid talle lõputult,“ räägib ta. Ta lisab, et vajalikuks osutuvate lõikuste täpset arvu on hetkel raske öelda, sest see sõltub mitmetest asjaoludest. „Inglismaa arstidel on kogemus, et selline ravi on olnud tulemuslik. Kui ravi siiski ei lähe ootuspäraselt, siis kõige viimase variandina kaalutakse trahheostoomi paigaldamist ehk hingetorru kunstliku hingamisava tegemist.“

Lastefond on toetanud Cassandrat juba alates 2013. aastast nahahooldusvahendite soetamisel ning lapsehoiuteenuse eest tasumisel, hetkel abistatakse perekonda selles igakuiselt 650 euroga. Fond on tasunud ka kõigi seniste ravireiside sõidukulude eest ning soovib Cassandra peret abistada selles ka edaspidi. Selleks kutsubki fond üles kõiki häid inimesi panustama endale jõukohasel määral, et koguda kokku summa, mille eest oleks Cassandral võimalik aasta lõpuni vajalik arv ravireise ette võtta. Ühe ravireisi maksimus on 1200 euro ringis ning selle aasta jooksul vajab ta praeguste hinnangute kohaselt veel kolme-nelja ravivisiiti.

„On ütlematagi selge, et keskmisele Eesti perele ei ole jõukohane iga kahe kuu tagant Inglismaale reisida. Rääkimata siis perest, kus kasvab kõrge hooldusvajadusega laps, kelle eest hoolitsemise kõrvalt pole nii lihtne täiskohaga tööl käia,“ loodab Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv, et fondi ja heade annetajate toetus annab perele juurde kindlustunnet ning välistab mure, kuidas tasuda reisikulude eest. “Kogu kampaania käigus kogutud raha kasutatakse Cassandra abistamiseks, isegi, kui seda peaks saama rohkem, kui ravireiside jaoks kulub.”

Kui ka Sina soovid pisikest Cassandrat aidata ning anda oma panus talle eluliselt vajalike ravireiside võimaldamiseks, siis tee ülekanne SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks „Cassandra“:
Swedbank EE682200221015828742
SEB EE261010220014910011
Danske EE403300334408530000
Nordea EE791700017000285384
LHV EE527700771000610813

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Leave a Comment

14 + 11 =
Please leave these two fields as-is: