Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

„Kiusamisest vabaks!“ metoodika on jõudnud 81 kooli

Kiusamisest vabaks metoodilised materjalid (Medium)Sellel nädalal toimuvad Tallinnas, Paides ja Pärnus Lastekaitse Liidu projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ uute liituvate koolide kolm viimast põhikoolitust. Peale koolitusi on liitunud metoodikaga 81 kooli, mis loob kokku ligi 6000 lapsele võimaluse kiusamist ennetavast metoodikast igapäevaselt osa saada.

Siiani oli „Kiusamisest vabaks!“ metoodika vaid 25 pilootkoolis üle Eesti, kuid kevadel ja suvel toimuvate koolitustega kaasati projekti veel 56 kooli, kes hakkavad metoodikat rakendama alates 2015. aasta sügisest. Samuti on metoodikaga liitunud 2/3 Eesti lasteaedadest.

Kiusamisest vabaks! uute liituvate koolide koolitus (Medium)Laagri Kooli õpetaja Sigrit Nigulas leiab, et „Kiusamisest vabaks!“ metoodika elluviimiseks peab õpetaja leidma eelkõige endas motivatsiooni, sest ilma õpetaja panuseta midagi muutuma ei hakka. „Väärtused on jõud, mis paneb inimesi tegutsema, mistõttu on oluline, et selle olemust mõistaks nii õpetaja kui õpilane. Kui põhiväärtused on paigas ning neid ka rakendatakse, tekib keskkond, kus on kõigil mõnus tegutseda,“ kirjeldab Nigulas väärtustele põhineva programmi olulisust.

Nigulas lisab, et tema jaoks on kõige suuremaks innustuseks metoodika rakendamisel laste säravad silmad, sest just lapsed on need, kes ootavad alati huviga, mida uut on Sõber Karul neile õpetada.

Projekt „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ avatud taotlusvoorust „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis“.

Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit. Eestis on projekti eestvedajaks MTÜ Lastekaitse Liit.

Fotod: MTÜ Lastekaitse Liit

Kodulehekülg:  www.kiusamisestvabaks.ee

Facebook: https://www.facebook.com/kiusamisestvabaks

Lisainfo:

Liivia Tuvike

„Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ projektijuht

+372 52 07 991

 

Leave a Comment

3 + 5 =
Please leave these two fields as-is: