Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tartu Maarja Tugikeskus saab Lastefondi toel invatõstuki

SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab ligi 1200 euroga elektrilise invatõstuki soetamist Tartu Maarja Tugikeskusele, mis pakub muu hulgas ka hoiuteenust sügava ja raske puudega lastele. Ühe samasuguse seadme aitab tugikodule muretseda Tartu Linnavalitsus.

Tartu Maarja Tugikeskuse lastehoius ja tugikodus on kokku 48 last, kellest 16 liiguvad ratastoolis ning 9 on suure tõstemassiga lapsed. Lisaks käib tugikodus rehabilitatsiooniteenuseid saamas veel suur hulk ratastoolilapsi ja -noorukeid ning ka Tartu Maarja Kooli õpilaste seas on tõstmist vajavaid lapsi, kellele tõstuk suureks abiks oleks.

Tugikeskuse juhataja Helle Känd selgitab, et seesugune abivahend võimaldab kasvatajatel ja abiõpetajatel liigutada ka neid liikumispuudega lapsi, keda üksinda üldse tõsta ei saa, kergendades nii laste eest hoolitseva personali töökoormust.

“Seni tuli töötajatel tõsta selliseid lapsi ratastoolist voodisse, mattidele, vanni või mujale alati kahekesi. Samas viibib meil nädalavahetuseti hoiukodus teenusel sageli vaid üks-kaks last, kellega tuleks toime ka üks töötaja, kuid kuna lapsi üksi tõsta ei jõuta, tuleb meil sel põhjusel hoida tööl kaht kasvatajat,” räägib ta. Ta lisab, et tihti ei ole ka kahekesi kuigi lihtne hoolealuseid liigutada, näiteks, kui tegemist on lastega, kes oma kehaasendit kontrollida ei suuda.

Seetõttu vajabki tugikodu abivahendit, mis kasvatajate tööd kergendaks. Sobivaim lahendus on elektriline puldiga tõstuk Merya Sito, mille hind on 1180 eurot seadme kohta. Kuna tugikodu tegutseb kolmes erinevas majas, oleks teenuste parimaks pakkumiseks vaja kaht seesugust seadet.

“Antud tõstuk ei ole kohmakas, mahub igale poole, on ratastel liikuv ja akudelt töötava puldiga juhitav,” selgitab Helle Känd. “Seade on suureks abiks, et laste asendit saaks sagedamini muuta, vanni minek oleks lihtsam ja voodisse ning ratastooli tõstmine ei oleks nii vaevarikas.”

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv peab oluliseks, et sügava ja raske puudega laste eest hoolitseval personalil oleks võimalikult head töövahendid. “See võimaldab säästa nii nende endi tervist kui kanda paremat hoolt ka laste eest,” sõnab ta.

Kahe tõstuki hind kokku on 2360 eurot, millest 1180 euroga toetab nende soetamist Lastefond ja 1180 eurot panustab Tartu Linnavalitsus. Tõstukid jõuavad tugikeskusesse tänavu sügisel.

Kui ka Sina või Sinu ettevõte sooviks anda oma panuse Tartu Maarja Tugikeskusele invatõstuki soetamisse, siis on Sul võimalik teha ülekanne Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Nordea IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Lisainfo:
Sandra Liiv
SA TÜK Lastefondi tegevjuht
tel: +372 5543794
e-post: info@lastefond.ee; sandra@lastefond.ee

Pressiteate koostas:
Merili Kärner
SA TÜK Lastefondi projekti- ja teabejuht
e-post: merili.karner@lastefond.ee

Leave a Comment

6 + 2 =
Please leave these two fields as-is: