Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Muusika võluvõimust mängulinnakuni

Ansambel Robirohi ja Uku Madis VainuLapsed on aktiivsed ja tahavad palju liikuda ning mängida. Rühmaruumis vaid kõnnitakse,  rääkimata hüppamisest, ronimisest või  liugulaskmisest, kui selleks just vahetevahel võimalust ei looda.  Sellised aktiivsed tegevused sobivad ikka rohkem  õuealale.  Mida aga  teha siis, kui  õues napib turnimisvõimalusi ja liugu pole kusagilt võimalik lasta?

Mõned aastad tagasi eemaldati õuealadelt pea kõik, mis lastele huvi pakkus – liiga ohtlik.  Euronõuded ei luba enam mänguväljakule paigaldada vahendeid, millel puudub sertifikaat, rääkimata omavalmistatust. Hädasti oli vaja uusi atraktsioone ja leida võimalusi nende soetamiseks, vaatamata pingelisele eelarvele.

DSC02854 (Medium)Nii ka meie lasteaias.  Ettevõtlik vanematekogu, eesotsas Eesti Tuleviku Sihtasutusega (18 aastat tagasi lastevanemate omaalgatusel loodud lasteaia arendustegevuse toetamiseks), otsustas äsja lõppenud õppeaasta prioriteediks  seada 3600 eurot maksva mängulinnaku „Praktik“ soetamise. Kaasati kõiki lapsevanemaid erinevatesse üritustesse, et koguda raha laste unistuse täitumiseks. Käima läks vanapaberi kogumise aktsioon. Kokku viidi üle 8300 kg vanapaberit ja sellega ühtlasi päästeti 19 puud. Lisatulu saadi Mihklilaadalt, vanemate korraldatud kirbuturult ja perepäevalt, aga ikka oli veel suur osa vajalikust summast puudu.
DSC02892 (Medium)Väärt, kuid algul ulmelisena tunduva idee käis vanematekogu koosolekul välja Eliisabeti ema Agnes Pulk, kes arvas, et tema õde võtaks vedada heategevusliku kontserdi  korraldamise ronilakompleksi ostmise nimel.  Nii saigi ürituse eestvedajaks ja patrooniks Eliisabeti tädi Astrid Böning-Nõlvak, kes on ka Hiiu folgi korraldaja. Uskumatuna tundus, et hulk  teatud-tuntud artiste olid Päikesejänkude unistuse nimel valmis heategevuslikus korras esinema. Lühikese aja jooksul leiti helitehnikud, ruumide ja  reklaamikujundaja, fotograaf, ürituse toetajad-sponsorid jt ürituse õnnestumiseks vajalikud „ametimehed“.

Kogesime, et muusikal on tõesti võlujõud! Astrid Böning_Nõlvak esines  ise nii koos Eike Vellendi kui ka Olavi Kõrrega. Kaasa lõid  veel 2009. aastal Eurovisioonil Eestit esindanud Sandra Nurmsalu koos  Pille Piiriga, Pärnust pärit  Tuuli (Taul) ja Teet Velling, ansambel Robirohi koos 2013.aasta Laulukarusselli üldvõitja Uku Madis Vainuga. Esinejate nimekiri jätkus  ansambliga Tori Hobune, mille koosseisus on pea pooled  Päikesejänku vilistlased. Muidugi tõid päeva päikesesära meie omad Väikesed Päikesejänkud. Kontsert sai omanäoline ja mitmekesine.  Kõik oli vabatahtlik ja heategevuslik. Töötas  kohvik, kuhu  maitsvaid suupisteid olid valmistanud lapsevanemad. Loterii töötas täiel aurul  vanemate ning teiste toetajate toodud esemete toel. Kontsert ise toimus Pärnu Raekojas. Paljud osalejad tänasid ja tunnustasid, sest just täpselt naistepäeval toimunud üritus tõi päeva pidulikkust ja südamesse soojust.

Kuigi kontsert viis pika sammu ronilale lähemale, tuli ikkagi veel  appi paluda  meie lasteaia sihtasutus. Emadepäevaks oli ronilakompleks paigaldatud ja turvaalagi hoolekogu esimehe Tiia Otsa ja aseesimehe Riina Looringu eestvedamisel rajatud. Meie naistepäeva heategevusliku kontserdi patroon hoolitses ka avamispäeva üllatuskülalise eest. Külla tuli Brigita Murutar, kes laulis ja jagas autogramme väikestele fännidele. Päikesejänkud omalt poolt kostitasid  kõiki meiega rõõmu jagama tulnuid  toredate liikumiskavadega.

Suur tänu kõikidele toetajatele, sest ühiselt tegutsedes ja muusika võluväge kasutades, on kõik võimalik.

 

Heli Kvell

Pärnu Lastead Päikesejänku

muusikaõpetaja

Fotod:Maret Põlluste

Leave a Comment

3 + 3 =
Please leave these two fields as-is: