Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Nõlvaku Lasteaia Tuleviku filiaal tähistas teist sünnipäeva

Maire Reigam
Nõlvaku Lasteaia Tuleviku filiaali õpetaja

CAM02412 (Medium)Oktoober on Nõlvaku lasteaia Tuleviku filiaali sünnipäevakuu. Tähistasime oma sünnipäeva 15. oktoobril. Meie lasteaed sai sellel aastal kahe aastaseks. Mõnele on kaks aastat pikk aeg, mõnele lühike, kuid ühtmoodi mahub päevadesse palju erinevaid tegemisi ja toimetamisi, mahub ka palju rõõmu ja pisut kurbust. Nii see peabki olema, sest see on ju meie eneste elu.
Sünnipäevahommikul võttis meie Tuleviku maja juba välistrepil sünnipäevalisi vastu õhupallidega. Neid jagus ka saalis igale poole – küll seintele, akendele ja lakkegi. Ka lapsed olid täis ootusärevust. Tordi söömise ootusärevust. Sai ju eelmisel päeval koos kogu rühmaga valmistatud nii-nii maitsev tort. Ja õpetaja pakkis kingitust… Ikkagi tõeline sünnipäev!
DSC_0081 (Medium)Ja siis kogunetigi saali. Vaoshoitult tulid Unistajad (nad ju kõige suuremad). Veidi vigurit täis ja elevil neist aasta nooremad Leiutajad, Imelised ja Ehakiired – oh, kui palju neid sai! Tähetargad sebisid ka ruttu kohtadele ja jäid põnevil ootama. Virmalised olid tänavu veidi arglikumad ja hoidsid õpetajate ligi. See ka arusaadav, sest nad on lasteaiast vaid aasta vanemad.
Ja siis tuli Jänku–Juta tordiga. Ta kohtus Rebase–Riiniga ja veel oravatüdrukutega, samuti jõudsid lasteaeda ka karupiigad. Veel olid saalis krutskeid ja kadedust täis hunditüdrukud, kuid nemad hakkasid ka headeks sõpradeks teiste sünnipäevalistega ja andsid varastatud sünnipäevatordi teistele tagasi. Siis tehti kingitused lahti ja iga rühma pakist voogas välja imeilus sünnipäevalaul. Muidugi, tegelikult laulsid neid laule lapsed ise koos Rebase–Riiniga. Ja siis tuli välja, et Jänku–Jutal on veel üks suur kingipakk lahti tegemata. Seal sees olid meisterdamiseks ja kleepimiseks mitmesuguseid materjale – neist meisterdatigi lasteaiale väga ilusad sünnipäevakaardid.
DSC_0049 (Medium)Ja siis oli sünnipäevapidu nii kaugel, et Jänku-Juta pakkus omatehtud torti külalistele. Oravatele küll maitses kapsa, mee ja pähklitega tort, aga lapsed millegipärast ei tahtnud. Õnneks olid lapsed ise eelmisel päeval koos õpetajatega tordi valmistanud ja siis kinkis üks rühm teisele rühmale oma tehtud tordi. Kellelgi polnud kahju oma torti ära kinkida – oleme ju üks suur Tuleviku pere!
Võin veel saladuskatte all sosistada, et ega meil lasteaias karusid ja hunte tegelikult ei olnudki. Hoopis õpetajad mängisid lastele sünnipäevaetendust. Siinkohal ma tänan kõiki suuri sünnipäevalisi aktiivse kaasalöömise eest etenduses ja askeldustes kogu peo vältel. Saalist rühmadesse suundudes tundsime me kõik, et meil on sünnipäev. Meie olemegi Tuleviku maja. Me hingame koos majaga ja maja hingab koos meiega. Palju õnne sünnipäevaks meile!

 

 

Leave a Comment

9 + 3 =
Please leave these two fields as-is: