Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kadrioru kunstimuuseum toob lavale lasteetenduse „Talveunelm suvelossis“

42E047F1D81998C630F789262C0867F1046E1A212407A0C0DA2B723625608BC0 (Medium)Esmaspäeval, 30. novembril esietendub Kadrioru kunstimuuseumis algupärane ajalooline tantsufantaasia „Talveunelm suvelossis“. Kolmest maalist inspireeritud etendus ühendab klassikalise sõnalavastuse, balleti ja vabatantsu, pakkudes noorele publikule kaasahaaravat ja mängulist võimalust tutvuda ajaloo ja kunstiga. Etendusi mängitakse kuni 9. jaanuarini, etendused on eesti ja vene keeles.

Etenduse külalised saavad võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi keisrikoja muinasjutulist elu, tutvuda tolleaegsete kommete ja eluviisiga.

„Spetsiaalselt Kadrioru kunstimuuseumi peasaalile loodud lavastus järgib ajaloolisi pidepunkte, kuid on fantaasiaküllane ja mänguline, pakkudes põnevat vaatamist lastele vanuses alates kuuendast eluaastast. See on väärikaks jätkuks Kadrioru kohaspetsiifiliste lavastustele, kuid erinevalt senisest traditsioonist, on see lavastus esmakordselt suunatud nooremale publikule, samuti on see ka esimene kord, kui Kadrioru kunstimuuseumi jaoks kirjutatakse uusi heliteoseid,“ ütles Kadrioru kunstimuuseumi direktor ja etenduse idee autor Aleksandra Murre.

„Viime selle mängulise lavastusega pealtvaatajad ajas tagasi keiser Nikolai I tütarde lapsepõlve, kust saab teada, kuidas mängisid lapsed siis, kui nutiseadmeid ei olnud ning mänguasju valmistati oma kätega. Etendus pakub põnevat avastamist ka täiskasvanutele, kes kindlasti märkavad, et laste rõõm ja mängulust on aegadeülesed,“ ütles lavastuse „Talveunelm suvelossis“ näitleja Märt Agu.

Lavastuse peategelasteks on Venemaa keisri Nikolai I kolm tütart Aleksandra, Olga ja Maria, kes elustuvad loo käigus Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsiooni maalidelt, tuues näitemängu, tantsu ja muusika kaudu vaatajate ette nende suvepuhkuse idülli Kadriorus. Õed veetsid Kadriorus mitmekesise suvepuhkuse, käies ujumas, vanalinnas jalutamas, osaledes eesti talupoegade rahvapeol, pidulikel vastuvõttudel ja suursugustel paraadidel. Peale meelelahutuse tegelesid õed ka õpingutega – õppisid erinevaid teadusi ja seltskonnakombeid. Nende päevakavas olid tantsutunnid, ballid ning tähtsate ametnike ja saadikute vastuvõtud. Mälestuseks suurvürstinnade külaskäigust on Kadrioru lossi seintel ka praegu nende portreed, mille seest astuvadki lavale etenduse tegelaskujud.

Lavastus kulmineerub ballistseeniga, kus esinejad õpetavad lastele tantsusamme. Seejärel on lastel võimalus koos lossidaamidega joonistada ja kõik lapsed saavad Stabilo loovusele inspireeriva jõulukingituse: Stabilo kirjutusvahendid ja etendusele pühendatud vihiku.

Lasteetenduse toob lavale Kadrioru kunstimuuseum koostöös Goltsman Balleti ja kirjutus- ja joonistusvahendite tootja Stabiloga.

 Pilet lapsele 12 €, täiskasvanule 8 €. Grupibroneeringutele alates 20 inimesest kehtivad soodustused: lapse pilet 8 €, grupi saatja sissepääs tasuta. Nii üksimüügist kui ka grupibroneeringuga soetatud lapse pilet sisaldab kingitust Stabilolt. Piletid on müügil Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis. Lisainfo ja grupibroneeringud: Marie Johanson (e-post kadriorg@ekm.ee, telefon 6066400).

 Etendused toimuvad alates 30. nov kuni 9. jaanuar, etenduste ajad http://kadriorumuuseum.ekm.ee/syndmus/ajalooline-tantsufantaasia-talveunelm-suvelossis/. Etendused on eesti või vene keeles. Kogu programm kestab orienteeruvalt tund aega.

 

Osades:

Muuseumivaht / Suurvürstinnade õpetaja:    Märt Agu

Suurvürstinna Maria (Mary):             Xenia Rudakova

Suurvürstinna Olga (Olly):                            Maria Goltsman

Suurvürstinna Aleksandra (Adini):               Polina Žukova-Lazartšuk

Maria lapsena:                                                Marta Novikova, Maria Novozhenina, Pärli Karmela Parras või Simona Lipavski

Olga lapsena:                                                 Antonina Pravilova, Amira Yaroshenko või Evelina Tratch

Aleksandra lapsena:                                       Dajana Balojan, Maria Boikova või Sofia Savtšenko

 

Laste rollides astuvad üles Goltsman Ballet Studio õpilased.

 

Lavastus ja koreograafia:                               Maria Goltsman

Idee autor ja ajaloo konsultant:                     Aleksandra Murre

Helilooja ja pianist:                                        Vladimir Ignatov

Flööt:                                                             Liina Fidelman

Valgustaja:                                                     Aleksandr Kohhanchuk

Kostüümid:                                                    Tetyana Novozhenina, Maria Goltsman

 

Toetajad Eesti Kultuurkapital ja Stabilo. Partnerid Vene Filharmoonia Ühing, Inimese Arengu Keskus, Tallinna Tantsuakadeemia, Goltsman Therapy, Tet&Fur, Eesti Tantsuagentuur ja PR Partner.

 

Leave a Comment

5 + 8 =
Please leave these two fields as-is: