Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Järjekordne Jääkaru Päev kutsub valgete mõmmikute sõbrad Jääaja Keskusesse

KiZ7CO2OndifI6S9ZKCxs9l6P-JiIIGCycXNKqEva3c (Medium)Veidi enam kui kuu aja pärast, 9. jaanuaril kell 11-18, toimub taas Jääkaru Päev, mis seekord on kolinud Tartumaale, Saadjärve kaldal asuvasse Äksi alevikku Jääaja Keskusesse. Miks just sinna — aga seetõttu, et kliimamuutused mõjutavad hetkel loomariigis kõige enam just jääkarusid, kes tegutsevad üha enam sulavatel jääväljadel. Ürituse korraldajad leiavad, et mida rohkem saavad inimesed sellest teavet, seda rohkem õpivad nad loodust ja loomi hindama. Jääaja Keskus on seega koht, kus teema sulandub ühte sealse teavitava keskkonnaga.
Jääkaru päeval peavad kõnet kaks kõigile loomasõpradele tuntud meest — Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ja zooloog Aleksei Turovski ning “Jääkarule uus kodu” projektist räägib selle eestvedaja Veronika Padar.
Kuna maja on suur ja sopiline, siis korraldatakse nii suurtematele kui ka väiksematele viktoriine loodust ja loomadest. Õhtu lõpetab meteoroloog, polaaruurija ja teadusfotograaf Timo Palo, kes räägib oma kohtumistest jääkarudega nende elukeskkonnas.
Jääkaru Päeva raames toimuvad erinevad meisterdamise töötoad lastele ja täiskasvanutele, kus materjalidena kasutatakse looduslikke materjale, näiteks käbisid. Teiste seas on avatud ka skulptor Tauno Kangro töötuba, kus ta ise õpetab oma stiilis meisterdamist. Kogu aeg on avatud kinosaal, kus on võimalik vaadata erinevaid filme loodusest ja kliima muutumisest. Vahepeal korraldab tuuri ka Jääaja Keskus ise, et anda inimestele ülevaade majas toimuvast.
Ja muidugi on kohal ka Tallinna Loomaaias elanud legendaarse isakaru Franzi täismahus topis. Franz oli teadupärast vägev vabaduses sündinud karu, kes pääses loomaaia puurist lahti, aga õnnetul kombel jäi peale uinutavat süsti igaveseks magama, lahkudes siitmailt samuti vabana.
Iga külastaja saab panustada jääkarude toetuseks, sest poole 9. jaanuari piletitulust annetab Jääaja Keskus jääkarude polaariumi ehitamiseks.

 

Lisainfo:

 

Veronika Padar

Projekti “Jääkaru uus kodu“ juht

Veronika.padar@tulekodu.ee

516 0363

 

Monika Kuzmina

Projekti “Jääkaru uus kodu“ – PR

info@mediamarketing.ee

5551 7551

Leave a Comment

7 + 3 =
Please leave these two fields as-is: