Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Keila Rukkilille lasteaia mini laulu- ja tantsupidu

IMG_4535 (Large)Keila Rukkilille lasteaed tegi proovi, kuidas oleks üks pidu ja trall kogu lasteaiaga koos majast väljaspool. Pisut peavalu ja sagimist, kuid üritus oli seda väärt, laste lustimisrõõmu oli tore vaadata.

Meie lasteaia kevad- ja emadepäeva peo teemaks oli “Koduväravast välja”.
Lasteaia juures oli meil metall-väravate vahele meisterdatud pajuokstest koduväravad, kust kõik meie lapsed ja õpetajad, väravast välja suundusid väikesele rongkäigule lauluväljakule.
Lauluväljakul võtsid kõik rühmad juba ussi sabasse, et lasteaia “Rukkilille” laulu saatel jalutada oma sildikeste taha, mille tegid meile Muru talu peremees ja naine, Priit ja Kristel Orutalu.
IMG_4464 (Large)Kõik rühmad ilusti kohal, liikusime muusika saatel oma pesadesse. Väiksemad rühmad ettepoole ja suuremad taha.
Meie väike peoke saigi alata. Alguseks tantsisid kõik rühmad “Lõngakera” tantsu, millele järgnes tants “Rõngassai”, sest pidupäevaks tehakse ikka midagi head ja maitsvat. Meie lapsed tegid seda kõike aga tantsides.
Järgmisena esinesid nooremate rühma lapsed lauluga “Kodus on nii hea” ning peale seda tantsukese “Kükita”.
IMG_4454 (Large)Seejärel laulsid lapsed laulu sellest, kes võivad elada vanaema ja -isa juures ja muidugi ka kodudes. Lauluks oli “Mu koduke on tilluke”.
Ühel hetkel oli näha, laval kappamas toredaid hobuseid, kellele lauldi laulu “Hobu koduteel”.
Peale lustakaid hobuseid sai kuulda suuremate poiste laulu “Mullu mina muidu karjas käisin”. Toredate poiste laul lauldud, seadsid end valmis ka tüdrukud, et esitada laulu “Tiiu talutütrekene”.
IMG_4559 (Large)Kui tüdrukud peale esinemist ilusti oma rühma juurde tagasi jõudsid, tantsiti üheskoos veel tantsu “Kaks sammu sissepoole”.
Järgmisena tantsiti üheskoos tantsu “Puud” laulu saatel, mille esitas üks vanema rühma laps.
Kõik üheskoos laulsid veel laulu “Kus on minu koduke”, kus siis küsijateks olid poisid ja vastajateks vastava rühma tüdrukud. Tekkis päris tore laululine dialoog, kus poisid küsisid ja tüdrukud vastasid.
IMG_4505 (Large)Kogu lasteaed tantsis koos “Kaera-Jaani”.
Lapsed olid nii tublid ja esinesid väga hästi! Et pidu oleks täiuslik, siis tahtsid ka õpetajad näidata, kui hästi nemad laste kõrvalt on tantsima õppinud ning nüüd oligi kätte jõudnud õpetajate kord. Õpetajad õppisid selleks ära rahvatantsu “Oige ja vasemba”, mida esitati suure lusti ja rõõmuga.
Lõpuks jõudis kätte emadepäeva tähistamise hetk, kus esitasid erinevad solistid laule emadele.
IMG_4384 (Large)Viimaseks regilauluks esitati eeslauljatega laulu “Kodus kõik on kõige parem”.
Enne piduliku lõpetamist tantsisid kõik lapsed ja õpetajad veel laulu “Kungla rahvas” saatel ringtantsu.
Ilusad ja südamlikud laulud lauldud jõudis kätte meie peo lõpp, kus said tänatud kõik rühmad ühe väikese tänukirjaga.
Muusikaõpetaja poolsed lõppsõnad öeldud, hakkasid kõik rühmad muusika saatel oma sildikeste juurde tagasi kõndima, et oma kalleid emmesid oodata.
Selline tore ja vahva pidu oli meil lasteaias esimest korda. Kõike seda on Teil võimalik vaadata ka videost.
IMG_4573 (Large)Usume, et see ei jäänud esimeseks ega viimaseks julgustükiks minna kogu lasteaiaga “Koduväravast välja” lustima.
Suured tänud video monteerimise eest Taivo Krabile. Piltide eest Caius Pärtelile. Siltide eest Priit ja Kristel Orutalule ning teistele tublidele abilistele.
Keila Rukkilille lasteaia õpetaja Marve Truuver

IMG_4390 (Large)

 

IMG_4478 (Large)

IMG_4487 (Large)

IMG_4393 (Large)

sildid (Large)

 

Leave a Comment

11 + 12 =
Please leave these two fields as-is: