Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Päikesejänku lapsed mängisid teadmistepäeval kooli

WP_20160901_003 (Large)Päikesejänku lasteaial on kujunenud toredaks traditsiooniks koguneda esimesel septembril lipuväljakule, et üheskoos tähistada teadmiste- ehk tarkusepäeva. Eelkõige on see pühendatud meie kõige suuremate ehk järgmisel sügisel kooliteed alustavate laste austamiseks ning õppimise väärtustamiseks. Kokkuleppe kohaselt valmistab päeva ette aasta nooremate laste rühm. Kindlasti tuleb kooliminejatel rinda pista mitmesuguste ülesannetega ning täiskasvanute kanda on humoorikad vahepalad. Nii on külas käinud Juku, kes teadagi eristub kooli teistest õpilastest, loov leiutaja Volli, väänikust Karlsson jt põnevad tegelased.

WP_20160901_021 (Large)Nii kogunes kogu Päikesejänku lasteaiapere ka sellel septembri esimesel päeval lipuväljakule. Taaskohtumine vanade ja uute mängukaaslastega tekitas mõnusat elevust. Peale Päikesejänku lipu heiskamist, lasteaia oma laulu laulmist ja direktori heade soovide kuulamist tulid lastele külla Mõmmi ja Rebase Rein. Rebase Reinul oli palju häid leiutisi, kuidas koolis paremini hakkama saada. Üks hea äraproovitud nipp on see, et tähti ei peagi õppima, vaid tuleb panna aabits ööseks padja alla ja kellel kõvem pea, siis kaheks ööks järjest. Rebase Reinu arvates on kõige paremad tunnid koolis kargamine ja karjumine. Koos prooviti teha mõlemaid ja jõuti järeldusele, et päris koolis nii hakkama ei saa. Vanema rühma lapsed lahendasid Mõmmi poolt antud mõistatusi ja väikese viguriga ülesandeid. Näiteks kogesid lapsed, kuidas kolmest tähest saab koostada tervelt kolm erineva tähendusega sõna.

WP_20160901_022 (Large)Siis oli aeg „koolitundidesse“ minna. Kõik lapsed said kordamööda osaleda nii muusika-, võimlemis-, kunsti-, matemaatika- kui ka eesti keele tunnis, mis olid ette valmistatud erinevate rühmade poolt. Liikumistegevuses kogeti, et pall on endiselt ümmargune. Eesti keele tunnis mängiti keele- ja häälikumänge, vanemate lastega sõnaketi mängu ja antud häälikuga sõnade leidmist. Matemaatilised ülesanded olid seotud looduslikust materjalist numbrite koostamisega ja piltülesande järgi loodusest erinevate asjade otsimisega vastavalt arvule. Meeleolukad laulumängud ja värvilised asfaldile joonistatud pildid lisasid särtsu. Tegevust jagus terveks õuesoleku ajaks. Pähklipurejad arvasid, et kui koolis nii tore on, siis võiks hommepäev kooli minna. Esimene „väsitav” koolipäev lõppes kringli söömisega. Lapsed nautisid toredat koolipäeva !

WP_20160901_024 (Large)Kuna lasteaia üheks põhiväärtuseks on kompetentsus, siis on õppimine ja targaks saamine Päikesejänkudele oluline. Suured ehk kooliminejad lubasid olla väärikaks eeskujuks väiksematele. „Meest sõnast, härga sarvest!“ nagu öeldakse.

 

Aila Peetrisoo ja Merike Künnapas
Pärnu Lasteaed Päikesejänku vanemõpetajad

Leave a Comment

4 + 4 =
Please leave these two fields as-is: