Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Päikesejänkud looduse varasalve avastamas

SAM_2488 (Large)Sellise pealkirja sai Keskkonnainvesteeringute Keskusele  esitatud  projekt, millega Pärnu Päikesejänkud taotlesid toetust 5- ja 6- aastastele lastele õppeprogrammide läbiviimiseks.

Päikesejänkude üheks prioriteediks on keskkonnakasvatus. Linnalastele on tuttavad Pärnu kaunid pargid, jõe- ja mereäär. Metsaelu on aga paljudele lastele salapärane ja avastamist vajav paik. Leidsime sobiva õppeprogrammi „Kaisukarude piknik“, kuna see tõotas põnevust, avastamisrõõmu looduses läbi mängulise tegevuse.

SAM_2550 (Large)Ühel ilusal septembrikuu hommikul potsatas rühma postkasti väga põnev kiri. Kaisukarude pealik Karl kutsus Päikesejänku lapsed koos kaisukarudega Tipu Looduskooli. Ühel hommikul ootaski projekti toel  tellitud  buss  lasteaia juures, mis viis Pähklipurejate, Nublude ja Pesamunade rühma lapsed Viljandimaale, Kõpu valda. Ilm oli ilus ja kõigil reisiärevus sees. Tipul ootasid meid matkajuhid Mari ja Dagma. Selgus, et kaisukarude pealik Karl oli läinud metsa tähtsaid asju ajama, aga õnneks   jättis ta matkajuhtidele laste vastuvõtmiseks korraldused ja juhised.
20160906_122150 (Large)Selleks, et pikast bussisõidust toibuda, toimus sportlik teretamismäng. Edasi mindi koos matkajuhtidega loodust uurima. Lapsed said teada, mida on karudel eluks vaja ja mõistatasid ära VETÕ ( vesi, elupaik, toit, õhk) saladuse. Tegevused matkarajal olid mitmekesised, vahvad ja lastepärased. Arvestatud oli laste erinevate huvidega. Kui ühe lapse silmad pani särama vikerkaare killukeste otsimine loodusest, siis teisele pakkus põnevust puude kaitsmine „mootorsae-mehe“ eest. Onni ehitamine kaisukarudele meeldis kõigile.

Tähelepanu ja hoolitsuseta ei jäänud ka kaasas olevad kaisuloomad. Nende jaoks oli kaisukarude pealik valmis seadnud kaisukarude lasteaia. Kaisukad tegid turvaliselt ja mugavalt kaasa kogu matka ja osalesid ka piknikul. Kuigi karupealik Karl jõudis seekord ise kohale alles külaliste lahkudes, oli tema kohalolekut  tunda ja käpajälgi kõikjalt leida.

Tagasi lasteaeda sõites võisid nii lapsed kui õpetajad tõdeda, et retk Tipu looduskooli oli tõeliselt tore. Tänu kaisukarude pealikule Karlile ja tema õpetustele mõistavad lapsed nüüd paremini, kuidas ja miks on vaja loodust hoida.

Merike Künnapas, Alli Helmja

Pärnu Lasteaed Päikesejänku õpetajad

Leave a Comment

4 + 9 =
Please leave these two fields as-is: