Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Merepidu mereäärses suvepealinnas

WP_20160921_016 (Large)Väikestel ja suurtel Päikesejänkudel oli 21. septembri perepeoks mitmeid mõjuvaid põhjuseid: suve ärasaatmine, õuepaviljoni pidulik avamine, mereaasta tähistamine ja üheskoos põnevate tegevustega ning  maitsva söögi-joogiga koosolemise nautimine.

Avasõnades tänas direktor Sirje Vaikjärv tegusat hoolekogu ja 2012-2016  eestvedajaks olnud  esimeest Tiia Otsa.  Peale toetava vanematekogu said kiita kõik  sponsorid  – ühtekokku 16 firmat ja organisatsiooni, kes õueõppepaviljoni ehitamisel õla alla panid. Ehitust toetasid ka lapsevanemad Eesti Tulevikulapse Sihtasutuse kaudu, Pärnu Linnavalitsus ja Päikesejänku lasteaed ise oma eelarvest.  Nüüd on ruumi nii mänguasjade hoidmiseks kui ka õuetegevusteks varju all. Ei karda meie lapsed enam vihma, tuuli ega torme.

WP_20160921_008 (Large)Peo eestvedajaks oli  Kapten, kes avas  kontserdiosa. Kuna  tegemist on merekultuuriaastaga „Näoga mere poole”, siis oli ürituse peateema sellega seonduv. Iga rühma etteastedki olid lõimitud merega. Osa lastest  ehitasid laeva, teised seilasid tormisel merel, matkisid merelinde kajakaid või püüdsid vahustel vetel  kalu. Kõige pisemad seilasid  merel majahoidja Einari ehitatud paadis ja vanemate abiga volditud purjekatega. Laste esinemistele pani hoogsa punkti õpetajatest ansambel ja tantsurühm.

WP_20160921_026 (Large)Õpetajad olid ette valmistanud töötoad.  Peredel oli võimalus õppida meremehesõlme tegemist, kalade määramist, mullitorude valmistamist, teha meresõitu paadis, voltida paate ja meremehemütse, teha mullitrükki. Toimus kalapüügi õnneloos. Kuumaks kaubaks läksid Maarja punupatsid ja näomaalimine.

Töötasid kohvikud „Merekaru”, „Neptun”, „Meritäht”,  lisaks veel „Kapteni“ ja  „Seilavate kikk-kõrvade kohvik”, kus pakuti lastevanemate poolt valmistatud söögi- ja joogipoolist.

WP_20160921_072 (Large)Enamus neist  olid  kalamaitselised, alates  toekast kalasupist, kuni loendamatute maitsvate suupisteteni, mida jätkus ka koju kaasaviimiseks.  Töölt tulnud lapsevanemad ja koolist osalema saabunud  õed – vennad kiitsid tublit kõhutäit.

Müügist  saadud tulu läks rühmakassasse. Mida teenitud rahaga peale hakata, otsustatakse koos lastega. Näiteks soovivad Nublude rühma lapsed  täiendada nukumaja mööbliga.

WP_20160921_051 (Large)Taevataat oli helde ja paremat ilma poleks saanud ka raha eest osta.

 

Heli Kvell

Pärnu Lasteaed Päikesejänku muusikaõpetaja

WP_20160921_034 (Large)

Leave a Comment

12 + 12 =
Please leave these two fields as-is: