Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Sportida on vahva, sportida on hea!

IMG_5490 (Large)Pärnu Lasteaed Mai ühines rõõmsalt ülevabariigilise spordinädalaga. Tervis ja liikumine on meil alati au sees olnud. Osalesime edukalt Pärnumaa Tervisenõukogu poolt korraldatud lastele suunatud liikumisürituste konkursil „Nutiküürust priiks!“, mille kandev idee on laste rühiprobleemide ennetamine.                                                                                                                                                         Tegelikult alustasime oma sporditegevustega juba 1. septembril,  tarkusepäeva matkaga „Rändame rühikalt ringi“. Selle käigus said nii suured kui väikesed arendada oma kõiki meeli, rühti ja  liikumisoskust sõbralike „metsloomade“ eestvedamisel viies erinevas tegevuskeskuses.

SAM_2753 (Large) Lastel tuli lahendada mõistatusi, kududa ämblikuvõrku, läbida jänese-, siili-, ussi-  ja sipelgarada. Öökulli juures tuli proovile panna oma nägemismeel, rebase juures kompimismeel. Jänes kutsus kuulama, hunt haistma ja karu maitsma. Matk lõppes tervislike piknikupaladega.

LIMG_5501 (Large)iikumisnädalal, mis kandis nimetust „Sportida on vahva, sportida on hea“, tegelesid lapsed  nädalapäeviti erinevate kergejõustikualadega.                                                                                                                   Esmaspäev oli pühendatud jooksualadele: tõkkejooks, redelijooks, vormelijooks. Kõik  osalejad said näidata ja arendada oma kiirust ja osavust.                                                                                                    Teisipäeval oli põhitähelepanu viskealadel:  vahtoda vise, vortexi vise, kettaheide, sangaga palli vise.

IMG_6017 (Large) Lapsed õppisid tundma põnevaid viskevahendeid ja –tehnikaid. Sama päeva õhtupoolikul avasime traditsioonikohaselt oma kollektiiviga uue õppeaasta, seekord Jõekääru disc-golfi rajal.  Paljudele oli see esmane kogemus. Nagu alati, nii ka seekord, toetas ilmataat meie sportlikku ettevõtmist erakordselt kauni ja sooja õhtuga.                                                                                                                                                               IMG_5481 (Large)Kolmapäev oli eriti tähtis koolieelikutele, sest meie lasteaia kaks vanemat rühma osalesid ülelinnalisel koolieelikute jooksupäeval „Jooksurõõm kõigi laste põue“. Lapsed sportisid koos Pärnu Kuurordielevandi ja Minionsiga rannajooksul. See oli lõbus ja innustas kõiki lapsi.                                                                             Neljapäeva hommik kuulus hüppealadele: teivashüpe, kaugushüpe, ristkeks ja kõrgushüpe. Lisaks hüppetehnikale, õppisid lapsed tundma ka oma vastupidamisvõimet.                                                                       Selle päeva lõpetas meeleolukas perespordipäev, millest võttis osa lausa 90% peredest, st üle 350 osaleja.

IMG_5998 (Large) Peredel tuli end proovile panna 8. kontrollpunktis, kus  ka vanematel oli võimalus katsetada oma oskusi nendel kergejõustikualadel, mida lapsed nädala jooksul olid harjutanud.  Sportimist juhendasid ja  toetasid lastele tuttavad loomad.                           Kõigile, kes kontrollpunktid edukalt läbinud, anti üle medalid. Pered said ühiselt ja sportlikult aega veeta, pingutada koos hea tulemuse ja eelkõige oma tervise nimel.

Meie lasteaia liikumisürituste sari jätkub veel kahe toreda ettevõtmisega. Septembri lõpus toimub koolieelikutel traditsiooniline matk Tolkuse rabasse ja nooremad rühmad külastavad Männituka talu. Lapsed tutvuvad raba-, vee-, metsa- ja taluloomade, – lindudega ning läbi nende teadmiste loome seoseid loomade ja nende „imeväge“ omavate asenditega laste jooga harjutusi rakendades.

IMG_5459 (Large)Laste liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisele on pühendatud leiva- ja piimanädalad „Õige toit toetab rühti“. Lapsed näevad etendust, mis jutustab tervislikest ja mittetervislikest toiduainetest ning kuidas see mõjutab lapse organismi ja liikumisaparaati.

Lapsed saavad osaleda liikumismängude päeval, kus iga valitud mäng toetab liikumisharjumuste kujundamist. Meie lasteaia sügis on täis liikumist!

IMG_6187 (Large)Liikuda on vahva, liikuda on hea, seda Mai lasteaias iga laps teab!

 

Pärnu Lasteaed Mai õpetaja Margarita Kask

Leave a Comment

11 + 5 =
Please leave these two fields as-is: