Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Liikudes tervemaks e. sportlik perepäev Tartu Maarjamõisa Lasteaias

Perepäevade traditsioon on meie lasteaias kestnud juba aastaid. Igaaastaselt oleme pidanud kevadisi perepäevi. Seekord mõtlesime ilusat kuldset sügist ära kasutada ja teha üks sportlik perepäev ka sügisel.

23. septembril toimus Tartu Maarjamõisa Lasteaias sportlik perepäev. Ettevalmistuses osalesid kõik lasteaia töötajad. Korraldusmeeskonna ülesanne oli välja mõelda perepäeva kava, jagada lasteaia töötajate vahel laiali ülesanded ja viia läbi üks meeldiv õhtupoolik nii lastele kui lastevanematele. Tervituskõne pidas lasteaia direktor ja ergutuseks toimus Leopoldi virgutusvõimlemine. Tibu rühma lapsed lugesid V. Aavik- Vadi luuletust „Kõige kõvem pläramees“.

Terve lasteaia territoorium oli kaetud erinevate keskustega, kus toimus vilgas tegevus. Koostöös liikumis- ja muusikaõpetajatega valmistati ette erinevad spordikeskused: ronimiskeskus, roomamiskeskus, tervisekeskus, judo keskus, jalgpalli keskus, tasakaalukeskus, hüppamise keskus, kiikumise keskus, täpsusviske keskus, lapsekandmise keskus, jõukeskus, kummikuviskamise keskus ja vitamiinikeskus. Logopeedid hoolitsesid selle eest, et kõik laabuks vitamiinikeskuses suurepäraselt.

Õpetajad organiseerisid lasteaia perepäevale esinema judo ja jalgpalli treenerid koos õpilastega, kes tegid näitliku etteaste. Koostöös Tibu rühma õpetajate ja lastevanematega valmistati ette tervisekeskus, kus lapsevanem tutvustas perepäevast osavõtjatele sõjaväe meditsiini autot.

Huvi keskuste külastamiste vastu oli suur. Ükski keskus ei seisnud tühjana ega olnud üle koormatud, sest rühmad olid keskuste vahel ära hajutatud. Iga rühm alustas selle keskuse juurest kus oli tema õpetaja. Igas keskuses oli korraga 1-2 rühma. Kuna sel päeval oli rühmades vähe lapsi, siis sujus keskuste vahel kiikumine  suurepäraselt.

Perepäeval tehti koostööd lastevanematega. Perepäeva raames toimus ka näitus „Mida sügis meile toob“. Näitusepildid ja meisterdused valmisid õpetajate, laste ja lastevanemate koostööna. Vitamiinikeskusesse puu- ja juurviljade toomisele aitasid kaasa lapsevanemad.

Suurt rahulolu näitasid lapsed ja vanemad ülesse diplomitesse vaimustatult suhtudes. Kuigi diplomid jagati lastele kätte enne sportimist, siis oli diplomite väärtus seda suurem, mida rohkem sai diplomitele keskustes templeid pandud.

See nädalalõpp oli tõesti sportlik. Lapsed ja vanemad tegid koos sporti ja veetsid meeldivalt reede õhtut. Loeme perepäeva kordaläinuks.

Tartu Maarjamõisa Lasteaia õpetajad

Viivi Rae ja Merle Münti

LIIKUDES TERVEMAKS

Leave a Comment

9 + 5 =
Please leave these two fields as-is: