Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Leivanädal

Ema kätest saad leiba
sooja, muredat, head.
Sooja leiba, mis lõhnab
nagu põld, nagu maa.

Nii alustas Klooga lasteaias Oravapõnnide rühm leivanädala esimest hommikuringi. Terve nädal oli magusat leiva juttu ja- lõhna täis. Nädala eesmärgiks oli selgitada lastele, kui tähtis on eestlastele leib toidulaual ja-kultuuris. Sellega seoses olid tegevused ülesehitatud nii, et laps mõistaks leiva teekonda lauale ja teaks leiva valmistamise töövõtteid ning selleks vajaminevaid töövahendeid. Õppeprotsessi oli haaratud kõik meeled ning isetegemise kaudu arendatakse loovust ja käelisi oskusi.

Nädala jooksul sai tehtud palju erinevaid tegevusi, sealhulgas tuttvusime erinevate teraviljadega ning maitsesime ja vaatlesime viljapäid ning nendest saadud jahusorte – nisu-, kaer,-oder ja rukkijahu.  Samuti tõid lapsed kodust kaasa nende peres enim söödava leiva toote ja laste üllatuseks sõid nii mõnedki pered samu leiva sorte.

Nädala suur hetkeks kulmineerus koos peredega küpsetiste õhtu. Pered tõid kaasa endi valmistatud küpsetise, mida üheskoos maitsesime. Et oleks põnevam, siis iga küpsetise juurde panime numbri, kus oli vaja ära arvata, millised koostisosi küpsetis sisaldab. See mäng meeldis enim vanematele. Põhiliselt toodi kaasa kooke ja küpsiseid, kuid oli ka üks vapper isa, kes tõi enda tehtud ahju sooja pitsa, mis maitses väga hea.

Samuti laulsime ja tantsisime “Me lähme rukkist lõikama”, mängisime ja mõistatasime ning veetsime üheskoos peredega toreda õhtu. Mis andis lastele ja samuti vanematele ühte kuulumistunde ning hea olemise.

Harda Meri,Klooga lasteaed

Leave a Comment

3 + 12 =
Please leave these two fields as-is: