Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond võimaldab liitpuudega Hanna-Britale annetajate toel erinevaid teraapiaid

Hanna-Brita-450x570 (Medium)Alates juunist saab 7-aastane Hanna-Brita Lastefondi toel lisaks ratsutamisteraapiale ka füsio- ja tegevusteraapiat ning eripedagoogi teenust, millesse panustab fond aasta jooksul 3303 eurot.

Tallinna tüdruk Hanna-Brita sündis enneaegsena, mille tagajaärjel on ta liitpuudega: tal on lihastoonuse häire koos lihastoonuse langusega ning arengupidurdus. Hanna-Brita ei räägi ega kõnni iseseisvalt. Abistamisel suudab jalgadele toetuda ja kõndida.

Oma arengu hoogustamiseks vajab laps erinevaid teraapiaid. Seni on ta kohaliku omavalitsuse ja Lastefondi toel käinud ratsutamisteraapias, mis on talle väga hästi mõjunud.

Alates juunist aga asus fond toetama ka tüdruku füsioteraapiat, tegevusteraapiat ja eripedagoogi teenust, mille tulemusena on Hanna-Brital väga head eeldused jõudsaks arenguks. Fondi panus sellesse on ühe aasta jooksul 3303 eurot.

“Kohtudes Hanna-Brita ja tema emaga saime aru, et kui panustada teatud perioodil ühe lapse arengusse järjepidevalt suuremas mahus, kaasates erinevaid spetsialiste, on võimalik oluliselt tema ja tegelikult kogu pere elukvaliteeti parandada,” leiab Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves. “Lastefond saab siinkohal olla toeks ja aidata teenuseid saada rohkem kui riiklikult kompenseeritud maht ette näeb, et oleks tagatud pidev katkematu töö abi vajava lapsega erinevate spetsialistide kaasabil.”

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/vormista-pusiannetus. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

 

Leave a Comment

6 + 3 =
Please leave these two fields as-is: