Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vahva Walko lasteaed

Walko1-250x187Valga lasteaed Walko on üks vahva lasteaed, mis asub Eesti – Läti riigipiiri ääres. Walko lasteaed avati 1971.aastal.
Meie lasteaias on 9 rühma. 7 eesti õppekeelega rühma, nendest 2 sõimerühma ja 1 liitrühm. 1 vene õppekeelega liitrühm ja 1 osalise keelekümblusmetoodika alusel töötav liitrühm.
Lasteaed on liitunud MTÜ Lastekaitse Liidu projektiga „Kiusamisest vaba lasteaed“.
Meil on looduslikult kauni reljeefiga õueala – kõrgete puude ja rikkaliku taimestikuga ning mõnusalt laugja mäega. Seoses sellega oleme erilist tähelepanu pööranudõuesõppele.Meil on õuealal jäljemaja, tunnetuskastid ja kompimiskastid, mida täiendavad õpimapid Eestimaa loomadest ning lindudest. Õpetajad on koostatud väga põhjalikud õpimapid, milles onnii pildid, töölehed, jutud, mõistatused, mängud jpm.
Rahvusvahelisel õuesõppepäeval 14. aprillilsaab meie lasteaias alguse õuesõppenädal, mille teema on seotud meie lasteaia õppeaasta eesmärgiga. Eelmisel õppeaastal oli üheks eesmärgiks matemaatiliste oskuste suurendamine. Seega olid paljud meie tegemised seotud matemaatikaga. Õpetajad koostasid erinevaid õppematerjale ja mänge lastele matemaatika õpetamiseks.
Matemaatika süvendatud õpetamine toimub meil läbi matemaatika õpetamise kontseptsiooni pealkirjaga „ Lähme arvumaale“ ( Koolibri, 2013).
Igal aastal toimuvad lasteaias viktoriinid. Need on seotud nii looduse kui matemaatikaga. Viktoriini küsimustele vastavad lapsed ja õpetajad. See on olnud põnev, sest kõik tahavad ju targad ja tublid olla. Enne viktoriini veel enam uuritakse raamatuid, vaadatakse pilte ning jälgitakse loodust meie ümber.
Sellel aastal valmib õppekava lisa „ Meie lood“, kus õpetajad ja lapsed on kirjutanud meie õuealast. Need lood jutustavad sellest, kuidas meie õuealale tekkisid puud, taimed, mägi, oja jpm.
Suurt rõhku paneme lasteaias laste liikumisele. Korraldame erinevaid sportlikke tegevusi. Eriti populaarne on orienteerumine. Sellel sügisel toimus lasteaias värviorienteerumine, mis lastele väga meeldis. Suurt elevust tekitas fotojaht koos lapsevanematega.
Oleme osalenud väga paljudes KIK-i projektides. Sellel õppeaastal külastavad viis vanemat rühma Tartu Loodusmaja ja Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi.Eelmisel õppeaastal osalesid rühmad Jääaja Keskuse poolt pakutavates erinevates programmides ja tutvusid Saadjärve elukeskkonnaga.Tänu KIK-i projektidele on lapsed näinud kuidas töötab Hellenurme vesiveski, külastanud Elistvere Loomaparki, Pokumaad, Vellavere-Vitipalu matkarada, Tartu Ülikooli Zooloogiamuuseumi jne.
Lasteaia tegemisi – toimetamisi kajastame oma maja ajalehes „ Põnnikaja.“ Ajaleht ilmub meil juba kuuendat aastat ja on saanud omamoodi kroonikaks. Artikleid lehte kirjutavad õpetajad ja lapsevanemad.
Elu lasteaias on väga põnev. Iga päev toob midagi uut ja huvitavat, millest õpivad nii väikesed kui suured.

 
Riina Vähi
Valga lasteaed Walko direktor

Leave a Comment

3 + 13 =
Please leave these two fields as-is: