Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond ulatab madala kaaluiibega ajukahjustusega poisile abikäe ravitoidu soetamisel

LF_toetus_Kenno-450x570 (Medium)Kenno on 7-aastane sügava puudega poiss, kes ei ole võimeline ise toitu närima ning ta vajab püreestatud tavatoidule lisaks kõrgekalorilist ravitoitu, et kaal tõuseks.

Vaid 13 ja pool kilo kaaluval Kennol on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning psühhomotoorse arengu pidurdus.

Ta on ööpäevaringset hooldust vajav lamav laps, kes ei ole võimeline ise toitu närima, ent saab neelata. Poissi toidetakse lusikaga püreestatud tavatoiduga, kuid tal oleks lisaks tarvis kõrgekalorilist ravitoitu, et kaaluiivet tõsta. Viimase aasta jooksul pole Kenno kaalus juurde võtnud.

Kennole vajaliku spetsiaalse ravitoidu muretsemine käib perele üle jõu. Seega otsustas annetajate toel tulla poisile appi Lastefond, kes toetab ravitoidu ostmist ühes kuus 56 euro ulatuses (aasta jooksul kokku kuni 676 euroga).

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul on Kenno armas 7-aastane poiss, kes vajab väga spetsiaalset ravitoitu. “Kenno on pärit suurest perest, kus pereema toimetab ise tervisemuredega võideldes üksinda,” tõi ta välja. “Lastefondil on väga hea meel, et Kenno lugu meieni jõudis ja saame veidigi ta perele abiks olla.”

Kohalik omavalitsus aitab katta lapsehoiuteenuse maksumuse. Suure hooldusvajaduse tõttu on pere kulud aga väga suured ning nad vajavad lisatuge.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

 

 

Leave a Comment

13 + 6 =
Please leave these two fields as-is: