Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

EV100 auks toimuva kontorimaratoni osalustasude eest saab TÜK lastekliiniku vastsündinute osakond vajaliku seadme

IMA_4306-450x570 (Medium) (2)24.02.2018.  andsid tarkvaraarendusettevõttes Playtech toimunud kontorimaratoni korraldajad Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile üle 875 euro suuruse annetuse, mis on kontorimaratonile registreerunute osalustasude kogusumma.

Tarkvaraarendusettevõtte Playtechi kontoris esmakordselt korraldatavale sisemaratonile anti stardipauk kell 9:00. Klassikalist 42,2 km pikkust maratoni jooksevad osalejad täpselt sajal ringil, läbides kokku 500 korrust nii tõusu kui ka laskumist. Joostavate trepiastmete arvuks koguneb 21 000 astet. Maratonile pääsesid osalema 35 kiiremat registreerujat ning osalustasude kogusumma läheb annetusena Lastefondile TÜK lastekliiniku neonatoloogia osakonnale rinnapiima soojendus- ja sulatusseade soetamiseks.

Seadme kogumaksumus on üle 1500 euro, mille soetamiseks puudu olevat summat saab toetada, annetades raha SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kontole: EE682200221015828742 märksõnaga KONTORIMARATON.

Kontorimaratoni ellukutsuja ja peakorraldaja Valdo Kanemägi sõnul tuli idee siduda üritus heategevusega seoses mõttega, et kontorimaraton võiks olla ametlik EV100 programmi üritus, mis Eestile midagi kingib. “Toetusobjektina Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ja täpsemalt just lastekliiniku vastsündinute osakonna toetamise idee võtsin ilmselt vastu mõneti enda isiklikule kogemusele tuginedes,” nentis Kanemägi. “Esiteks on Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku vastsündinute osakond Eesti riigi ja Tartu jaoks väga oluline asutus,” tõi ta välja. “Teiseks vägagi isikliku tausta pealt, kuna eelmise aasta märtsis pidi mu enda vastsündinud tütar viis päeva kliinikumi vastsündinute intensiivravi hoole all olema,” lisas ta. Eelneva tõttu tundus Kanemägile igati mõistlik aidata kaasa sellele, et edaspidi sama vajadusega pered saaksid veel paremaid võimalusi kasutada.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldas heameelt, et kontorimaraton kaasas Lastefondi uude huvitavasse ja haaravasse tegevusse. “Ka Lastefond on oma tegevuses innovaatiline ning alati uutele ideedele avatud, mida väljendab kindlasti ka kontori pinnal läbitav maraton,” tõi Saar välja. “Loodame, et üritusest kasvab välja traditsioon,” avaldas ta lootust.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressilhttps://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

 

Leave a Comment

3 + 8 =
Please leave these two fields as-is: