Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Siin me elame!

Tartu lasteaias Piilupesa tegutsetakse väärtuskasvatuse põhimõtete järgi. Hoolivus ja abivalmidus, turvalisus, märkamine ja sallivus ning pikkade traditsioonidega draamategevus tagavad arenguks vajaliku keskkonna.

Möödunud õppeaasta teemast „Laps kui kultuuri looja ja edasikandja“ arenesidee esitadaemakeelepäeval laste omaloomingulisi luuletusi. Selle tulemusel ilmus 2017. aasta kevadel trükist meie lasteaia laste luuleraamat. Emade-isade abiga paberile pandud ja laste poolt illustreeritud luuletused on meie lasteaia kingitus Eestile 100-ks sünnipäevaks.

Kogu õppeaasta väldanud kultuuriteemalise projekti võttis kokku 7. Piilupesa lasteaia laulu- ja tantsupidu. Lõbus kogupereüritus juhatas sisse ka järgmise õppeaasta teema ja prioriteediks sai„Eesti 100“.Kõik Piilupesa neliteist rühma elasid teema „Siin me elame!“ rütmis.

On vahva, et elame Tartu linnas, kus õpetajal on tegevuste planeerimisel võimalus toetuda meie linnaruumile – muuseumitele, teatritele ja raamatukogudele. Oleme oma Sipsikute rühmaga käinud Laulupeomuuseumis uurimas saja aasta tagust lasteaialaste elu, kuulanud mitmel korral raamatukogus eesti muinasjutte ja muistendeid. Botaanikaaias uurisime kodukandi taimestikku. Eesti Rahva Muuseumis nägid lapsed, kuidas meie elu saja viimase aastaga muutunud on ja mida eesti rahvas südames päriselt tähtsaks pidas.Heaks eestlaseks olemise mõtet kandsid ka nähtud teatrietendused Vanemuise teatris ja Teatri Kodus.

Turvalisus, hoolimine ja sallimine kõlas laste soovides Eestile 100-ks sünnipäevaks. Neid märksõnu ja lisaks koostööd ja traditsioone tajusime meie õpetajatena, kui analüüsisime oma lasteaia põhiväärtusi. Iga õpetaja ja õpetaja abi pani kirja tema jaoks olulised väärtused ja millised võiksid olla need tõekspidamised, mis aitavad meie lasteaial veelgi paremaks muutuda.

Mitmete mõttevahetuste käigus leidsime ühised töö- ja arengukeskkonda toetavad väärtused edaspidiseks. Väärtused, mis läbi õpetajate kanduvad lastesse ja kestavad. Kestavad kakssada, viissada, tuhat ja kauemgi aastat.SelliseltsõnastasüksSipsikute rühma laps ka oma sünnipäevasoovi Eesti riigile.

 

Eve Vilson, Tartu Lasteaed Piilupesa õpetaja

 

Leave a Comment

6 + 5 =
Please leave these two fields as-is: