Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Laps tantsib lausa lustiga …

 

Sellise pealkirjaga tantsupidu toimus 12.04 väikeses Kohtla-Järve Buratino lasteaias juba viiendat korda. Lasteaia saal oli elevil lastevanematest ja külalistest tulvil.

Meie lasteaia tore laulu- ja tantsupeo traditsioon sai alguse juba 13 aastat tagasi kui meie lasteaeda tuli tööle tantsuõpetaja Taivo Aljaste. Alguses oli see mõlemale poolele üsna harjumatu ja raske, puudusid nii oskused kui kogemused.Aga harjutamine tegi meistriks nii lapsed kui õpetaja. Kui tantse, mida õppisime sai selgeks juba rohkem, tekkis soov neid ka vanematele näidata. Kuna meie lasteaia lapsi õpetab ilusasti laulma muusikaõpetaja Ivi Puksing, kes on kogu elu seda ametit pidanud, oli meie laulurepertuaar samuti suur. Peokava kokkupanek tuli üsna valutult, sest harjutatud oli kaua ja hoolega. Mõeldud, tehtud! Siiski oli veel üks „aga“. Pidu oli ju viies.

Tegime argliku ettepaneku meie kandi tantsukollektiivile „Lausa Lust“ tulla lustima koos meie lastega. Üllatus oli suur, nad andsidki nõusoleku tulla. Sellest suurest rõõmusõnumist saigi pidu ülalmainitud pealkirja.

Pidu algas „Oige ja vasemba“ saatel saali sissemarsi ja tantsuga kahes suures sõõris. Keskel tantsis „Lausa Lust“ ja ümber lapsed koos juhendajatega. Peo avas lasteaia direktor Nade Pikhof ja väikesi peolisi oli tulnud tervitama ka linna lasteaedade peaspetsialist Eha Karus. Järgnevalt kõlas uljalt Buratino lasteaia laul ja pidu saigi hoo sisse.

2018.aasta on teadagi Eestimaa 100. juubeliaasta ja Euroopa rahvakultuuripärandi aasta, millele oli pühandatud ka meie pidu. Lapsed tantsisid uhkelt „Virulaste tantsu“, sest oleme ju meiegi väikesed virulased suures Euroopas. Edasi läks pidu „Kodulaulu“ ja tantsudega „Maja ehitamine“ ja „Mu isamaa armas“. Pidu ilmestas laste rütmipillide orkester ja lapsed näitasid oma oskusi tantsus „Meistrimehed“. Siis aga viis õpetaja Taivo „karupojad“ metsarajale kõndima. See oli lustlik poiste tants, mis pani naeratama kõik pealtvaatajad.

Pidu vaheldus laulude ja tantsudega, laste silma särasid ja jalad tantsisid nagu iseenesest. Pärast „Väikeste tammede“ laulu, milles lapsed unistavad olla suurte sarnased tuli etteaste kord meie külaliste „Lausa Lusti“ kätte. Mudilased said näha tõeliste oma ala meistrite peadpööritavalt kiiret ja lustlikku tantsu, mida jälgiti imestusest suurte silmade ja üllatusest naeruste nägudega. Pärast  imelist etteastet, kus keereldi ja lenneldi lausa maa ja taeva vahel, võtsid ka mudilased tantsumeistritega ühisesse tantsuringi tantsima tantse „Tantsime koos“ ja meie tantsupidude traditsioonilist tantsu „Virumaa lapsed“, mis peole ilusa punkti pani.

Tänulikud pealtvaatajad tervitasid nii väikesi kui ka suuri etlejaid tulise aplausiga. Tublid väiksed laulu- ja tantsulapsed said kaela rukkilillekujulised peomedalid, mille meisterdas hoole ja armastusega „Päiksekeste“ rühma õpetaja Anu Pedius. Medalite ja meenetega tänati ka õpetajaid ja peokülalisi tantsurühmast „Lausa Lust“, kellele jagas sooje tänusõnu lasteaia direktor Nade Pikhof. Pidu lõppes ühise pildistamisega mälestuste albumi jaoks.

Kindlasti unistab peale sellist toredat pidu nii mõnigi laps oskusest veelgi paremini laulda ja tantsida. Ees ootavad ju suured laulu- ja tantsupeod. Jätkuks vaid kauemaks seda imelist laulu- ja tantsulusti.

 

Kohtla-Järva lasteaed Buratino

„Päiksekeste“ rühma õpetaja

Lüüli Kübarsepp

Leave a Comment

15 + 14 =
Please leave these two fields as-is: