Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Sportlik südamekuu Tabasalu lasteaias Tibutare

Iga aasta aprillis südamekuu raames korraldab Tibutare lasteaed sportlike eluviiside ja liikumise edendamiseks tervisekuu. Toimub mitmeid üritusi, kus tegevust jagub nii lastele kui ka personalile.

Suutervisepäev

 1. aprillil õpetas suutervise spetsialist ja tervisedendaja Nele Marrandi Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist Tibutare lastele läbi põnevate tegevuste nelja kuldreeglit, mis aitavad hambaid korras hoida. Nendeks on:
 2. Toitu tervislikult, söö vähem komme ja suhkrut – suhkrud on toiduks suus elavatele „pahadele“ mikroobidele.
 3. Kui sul on janu, siis joo vett.
 4. Hoia toidukordade vahel vähemalt 3 tundi pausi. Sage söömine ja põhitoidukordade vahel näksimine tekitab hambakaariest e. hambaauke.
 5. Pese hambaid 2 korda päevas 2 minutit ja ära kogu hambapastat õhtul suust ära loputa, sest hambapasta sisaldab fluoriidi ja selle pikem mõju on hammastele kasulik.

Ülemaailmse Suutervisepäeva raames kohtusid koolieelikud Kiisude rühma lapsevanema ja hambaarsti Kadri Umalasega. Koolituselt jäi kõlama mõte, kui tähtis on suu tervis ja kui me hoolime oma hammastest, siis on meil võimalus naeratada tervete hammastega läbi elu.

 

bty

Esmaabi koolitus

Paralleelselt suutervise spetsialistidele jagasid oma teadmisi koolieelikutele esmaabi valdkonnas Tallinna Kiirabi instruktorid ja kogenenud spetsialistid Angela ja Kaspar. Lapsed said proovida elustamisnuku peal kunstliku hingamise ja südame massaaži tegemist.Kõik rühmad said tutvuda ka kiirabiauto ja arstide tööga. Eriti meeldis lastele kõik see,mis asus autos sees.

 

Aitäh Tallinna Kiirabi arstidele vajaliku õpetuse eest ja kiirabiautojuhile parameedik Arturile, kes kõike näitas ning kannatlikult seletas, kuidas asjad toimivad, Eesti Haigekassale ja Suukoolile, Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolile , lapsevanematele vajalike tegevuste läbiviimise, koostöö ja õpetliku päeva eest!

 

Seitse hommikut tervise heaks

9.-12. aprillini tähistasime lasteaias südamekuud Tibutare suures saalis ühise hommikvõimlemisega. Kõikide rühmade lapsed kogunesid 8.15-ks saali, et koos oma keha ja vaim virgeks saada. Tore oli see, et nii mõnigi laps koos vanemaga, kes tavaliselt tulevad lasteaeda mõnikümmend minutit hiljem, olid võimlemisnädalal varakult kohal. Nädala avas õpetajate võimlemisrühm, kes sai inspiratsiooni kultuuripärandi aastast.Tantsuline võimlemine käis läbi vanaaja tegevuste – lüpsti lehma, võeti kartuleid, keriti lõnga ja niideti vikatiga heina. Tegevused olid lõimitud Sabatantsu ja rütmiharjutustega.

Tervisenädala võimlemiskavad sünnivad koostöös laste ja õpetajatega, esivõimlejateks on kordamööda nelja vanema rühma lapsed. Sellel aastal oli põnevaks uuenduseks joogavõimlemine Tibude rühma lapsevanema Gerli Vainu eestvedamisel.

 

Personal ei saa ise olla positiivne, kui ta ei ole terve ja positiivselt laetud.

 1. aprillil pidasime ülemaailmse tervisepäeva raames Tibutare personalile tervisepäeva „Selg sirgu“, kuhu olid kutsutud ka naaberlasteaedade õpetajad, kokku kuuest lasteaiast.Päeva juhendasid kogenud füsioterapeudid Tallinna Selja- ja Kaelaravi Keskusest MartinToht ja Karin Jõgi. Päev sisaldas personaalset tervisehindamist ja nõustamist, praktilist süvalihas- ja venitustreeningut koos spetsiaalsete harjutuste õppimisega. Sügavamaid teadmisi selja tervisest andsid külalised edasi selja tervise seminaril. Antud oskusi saavad õpetajad kasutada enda tervise ja laste rühivigade ning seljaprobleemide märkamiseks, lapsevanemate nõustamiseks ja soovitavate harjutuste tegemiseks koos lastega seljaprobleemide ennetamisel.

 

Sõpruskohtumine Tabasalu Ühisgümnaasiumi 1B klassiga

 1. aprillil oli Tibutare lastel rõõm kohtuda Tabasalu Spordikompleksi suures pallisaalis Tabasalu Ühisgümnaasiumi 1. b klassiga rahvastepallis ja köieveos .Tore oli näha paljusid Tibutare lasteaia endiseid kasvandikke ja praeguseid koolieelikuid palliplatsil omavahel mõõtu võtmas. Mängud olid pingelised,tasavägised ja põnevad, võitsid koolijütsid. Šokolaadimedalid teenisid kõik võistlejad auga välja. Tähtsam kui võit oli sellel kohtumisel sportlike kogemuste, võistluselamuse ja uute sõprade leidmine. Tiimitöö tegemine ühendab ja aitab luua uusi sõprussuhteid.

 

Tibutare MV rahvastepallis

 1. aprillil selgitati välja Tibutare parim võistkond rahvastepallis. Neli kaptenit määras liikumisõpetaja, neli võistkonda moodustati loosimise teel. Võistlus toimus õues, kahel palliplatsil korraga. Kõik neli võistkonda said omavahel läbi mängida. Tegemist oli iga kevadise traditsioonilise pallilahinguga.

Selle aasta Tibutare meistritiitli rahvastepallis pälvis võistkond Sinised koosseisus: Johan, Iiris, Ella Ireen, Robin, Roger, Kenert, Sandra ja Cristiin. Võistkonna kapten oli Conrad.

Parimate mängijate tiitli pälvisid Karl Kaspar Tomberg ja Laura Kens.

 

Pallilahingud Teelahkme Lasteaiaga

 1. aprillvõistlesid Tibutare parimad rahvastepallurid Teelahkme Lasteaia koolieelikutega rahvastepallis ja katsusid rammu köieveos. Mängugeimid olid tasavägised, aga kokkuvõttesseisuga 3:0 tuli võit Tibutare õuele. Köievedu jäi seekord 1:1 viiki. Võitja loodeti välja selgitada Harku valla koolieelikute võistlusel.

 

Harku valla koolieelikute sportlik jõukatsumine.

Väga heaks sportlikuks traditsiooniks on kujunenud Harku valla koolieelikute teatevõistlused, mis toimusid 24. aprillil 2018 Tabasalu Ühisgümnaasiumi jalgpalli harjutusväljakul Tibutare liikumisõpetaja eestvõttel juba seitsmendat korda. Kokkusaamise eesmärgiks oli lasteaialaste sportliku ühistegevuse väärtustamine ja populaariseerimine piirkondlikul tasandil ning kogemuste omandamine eelseisvaks üle-eestiliseks spordipäevaks. Tibutare lasteaia eestvedamisel veetsid koos sportliku päeva kuus Harku valla lasteaeda.

Kokku oli kavas kuus erineva raskusastmega kombineeritud teatevõistlust. Lisaks teatevõistlustele selgitasid poisid välja kõige tugevama võistkonna köieveos.

Päeva kokkuvõttes olid kiireimad lapsed Pangapealse lasteaias, kes saavutasid teatevõistlustel esikoha ja võtsid endaga aastaks lasteaeda kaasa rändkarika. Teise koha sai Tabasalu lasteaed Tibutare ja kolmandaks tuli Teelahkme Lasteaed. Köieveos võitis teist aastat järjest Harku Lasteaed, teiseks tuliAlasniidu Lasteaed ja kolmandale kohale jäi Rannamõisa Lasteaed.

Üritus sai teoks tänu toetajate ning paljude abiliste suurepärasele koostööle.

Aitäh: Harku Vallavalitsus, Tabasalu BABY BACK&BBQ, ZelluloosiBatuudikeskus, Batuudikeskus Skaypark, Tabasalu Spordikompleks ja Pererestoran Seller, tänu Teile oli auhinnalaud rikkalikult kaetud.

Sportlik lustimine lõppes rõõmsa tuju ja väikese väsimusega. Kosutuseks enne koduteele minekut sai iga väike sportlane väikese šokolaadi ja kõrremahla.

Võistluste peakohtunik ja korraldaja Anna Sõõrd, Tibutare liikumisõpetaja.

 

„Rahvastepallime 2018“

 1. aprillil toimus juba seitsmendat korda Keila Tervisekeskuses Keila lasteaia Vikerkaar eestvedamisel “Rahvastepallime- 2018” turniir Harjumaa lasteaialastele.

Turniir algas avadefileega, häid sõnu soovis lastele toredaks sportlikuks päevaks Vikerkaare lasteaia direktori k.t.Silja Laanemaa. Soojendusvõimlemise viis läbi lasteaed Vikerkaar liikumisõpetaja Sirje Aija.  Kohtunikeks oli appi kutsutud Keila Korvpallikooli treenerid ja õpilased. Võistlejatele ja publikule esinesid võimlemisklubi Sistrum võimlejad.

Mängud toimusid kahes alagrupis. Alagruppide mängudele järgnesid poolfinaalid ja seejärel finaalmängud. “Rahvastepallime-2018” turniiri võitis Keila Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Sipsiku rühma võistkond, teise koha saavutas Vikerkaare maja Pipi rühm, kolmandaks tuli Tabasalu lasteaed Tibutare.

Tibutare võistkond märgis koosseisus: Aleksandr, Carel, Lisandra, Conrad , Melk Richard- Muumide rühmast ja  Karl Kaspar, Martin ja Matthias- Sipsikute rühmast.

Parima mängija tiitli pälvisid Richard Melkja Karl Kaspar Tomberg Tibutare lasteaiast.

Kõik turniirist osavõtjad said mälestusmedali, võistkonnad aukirjad ja puuviljakorvid. Rändkarikas läks aastaks hoiule Keila lasteaia Vikerkaare Sipsikute rühma kätte.

Suur aitäh kõikidele tublidele võistlejatele ja lapsevanematele, kes leidsid aega Tibutare võistlejatele pöialt hoidma tulla.

 

 

Tibutarelased taaskord hõbemedalil üle-eestilisel võistlusel.

 1. aprillil2018.a esindasid Harku valda üle- eestilisel lasteaedade spordipäeval Audentese Spordikeskuses Tabasalu lasteaed Tibutare ja Pangapealse Lasteaia lapsed. Audentese Spordiklubi poolt korraldatud võistlus on kujunenud lasteaialastele elamusterohkeks igaaastaseks spordisündmuseks. Omavahel võistlevad 36 lasteaeda 432 lapsega. Kavas on neli ala: teatejooks, kombineeritud teatevõistlus, osavusvõistlus tüdrukutele ja poiste köievedu.

Nelja ala kokkuvõttes riputati Tibutare väikestele sportlastele kaela hõbemedalid. Pangapealse Lasteaed jäi napilt neljandaks.Mõlemad lasteaiad on samal võistlusel ka eelnevatel aastatel edukalt osalenud.Taas kord leidis kinnitust tõsiasi, et Harku valla lasteaedades on sportimine au sees ja sportlikud eluviisid tähtsad.

Sportimine arendab nii lapse kehalist suutlikust kui ka sotsiaalseid oskusi, nõuab koostööd ja teistega arvestamist ning õpetab ühtse grupina sama eesmärgi poole liikumist. Kõik need oskused on Tibutare koolieelikutel omandatud.

 

Tibutare lasteaeda esindasid Karl Kaspar Tomberg, Martin Kaasik, Matthias Kala, Aare Tölp, RichardMelk, Romet Järva, Laura Kens, Mia MirtelKiviselg , IirisHamer, Olivia Pärnamaa, Lisandra Priskus, Laurett Ott.

 

Sportlikku ja rõõmsameelset sügisel algavat kooliteed!

Spordiga tegelemine ja võistlemine aitab kujundada lapse isiksust.

Iga laps tahab kogeda eduelamusi. Erinevad võistlused võimaldavad lastel nautida eneseületuse tulemusel võidujoovastust ja tulla toime pettumusega pärast kaotusi mis aitavad mõista, et kaotused ja tagasilöögid kuuluvad sportimise ja normaalse elu juurde. Õpetaja ülesandeks on lapsi toetada ja julgustada edasi tegutsema, et nad alla ei annaks ega loobuks peale esimesi tagasilööke spordiga tegelemast. Selliste asjade õppimine ja tegutsemisviis on hädavajalik, et laps suudaks edukalt toime tulla meie tänapäeva stressirohkes maailmas ja konkureerimisele orienteeritud ühiskonnas.

Anna Sõõrd

Tabasalu Lasteaed Tibutare liikumisõpetaja

pedagoog-metoodik

 

 

 

Leave a Comment

14 + 4 =
Please leave these two fields as-is: