Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lõbus ja mänguline liikumistegevus lasteaias

Olen liikumisõpetaja Puka Lasteaias ja lisaks sellele lastejooga ringijuht 5 erinevas koolis.

Minu unistuseks oleks , et lastejooga jõuaks kõikidesse lasteaeadatesse rikkastama liikumistegevust. Just nii algas minu teekond ,õpetades lapsi võimlema ja tantsima, soovisin pakkuda enda lapsele, kellele meeldib väga liikuda ja tantsida, veel mingit ringi, kus tal see võimalus oleks ja soovisin, et see oleks midagi teistsugust, mida mina teen. Leidsingi lastejooga, aga kõige lähem koht, kus lastejooga ring toimus, oli 30 km kaugusel ja nii see esialgu mõtteks jäigi. Lisaks soovisin ka enda lasteaia liikumistundi tuua veel rohkem mängulisi tegevusi.

Kogu õppeprotsessi aja õppis minu laps koos minuga – see oli väga tore, sest tegin tööd, aga sain ka kaasata oma lapse ja temaga koos aega veeta.

Maapiirkonnas on lasteaedades huviringe vähem ja kui ongi siis need on ikka sellised kus sa pead võistlema, aga kui sul pole kiireid jalgu ja head kätt siis sind ei huvita spordiringid. Lastejooga on aga see koht kus sa ei pea olema kõige kiirem vaid sa saad olla füüsiliselt aktiivne ja just nii palju kui sa praegusel hetkel suudad ja saad kogemuse , et iga korraga suudad rohkem. Kui ma räägin või tutvustan ennast kui lastejooga juhendajana siis paljud arvavad et see on midagi väga rahuliku ja küsivad  kuidas lapsed 45 minutit ainult matil harjutusi tegema saada. Aga lastejoogasei ole  ainult mantrad, asendid ja meditatsioon vaid see on lõbus ja mänguline just see ongi ernevus täiskasvanute ja lastejoogal.

Mulle meeldib et minu töö see on minu hobi ja teen seda suure pühendumuse ja armastusega, soovin et iga minu tegevus olgu see siis koolis või lasteaias oleks huvitav ja tooks lapsed ka järgmine kord ringi ning neil tekkiks harjumus ja soov iga päev olla aktiivsed. Lisaks proovin ma ka alati lastes käivitada  loomingulist poolt, et nad ise mõttleksid ja leiaks lahendusi. Kui koolis toimuvas lastejooga ringis arutame  ka maailma asju siis lasteaias seda me ei tee.

Olles ka ise loominguline inimene siis joogaga alustades valmistasin endale ise joogakaardid, lastele just meeldib et need on minu enda joonistatud ja neist sai suur hitt ning väga tihti küsivad  kas mul on need kaasas.

Nüüd võin veelgi uhkem olla sest olen valmis kirjutanud raamatu ” Viktoria ja Alex- Sander seiklevad unenäomaailmas” selles raamatu märkssõnad on jooga , loovus ja mäng.

Raamatu kirjutamise soov ja idee sai siis alguse sellest et tehes lapsega kodus joogaharjutusi inspireeris just tema mind  välja mõttlema lugusid harjutuste juurde.Kui alguses olid lihtsad lood siis juba hiljem mõttlesin kuidas seda saaks kasutada lastejooga ringisnin nii need lood sündisid.

Soovitan seda raamatut  liikumisõpetajatel,emadel, isadel vanaemadel, vanaisadel ja kindlasti ka rühmaõpetajatele. Lood on lihtsad ja kirjutatud just lastele ning on ka harjutuste kirjeldused kuidas võib neid teha.

Seda raamatut ei saa veel osta Prismast või raamatupoest vaid tuleb otsida üles facebookist Ewe- Ly lastejooga

Loodan et minu lugu inspireerib ka teisi liikumisõpetajaid proovima erinevaid võimalusi , et lapsed tahaks liikuda.

 

Ewe-Ly Oja

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

8 + 2 =
Please leave these two fields as-is: