Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Mihklipäeva Pillerfest

Mihklipäev on tavaliselt ikka sellel ajal, kui metsad ja pargid on imeilusalt värvilised, mitmesugustes toonides ja varjundites, taevalaotuses on kuulda juba rändlindude hüvastijätte. Sügis on looduses täisperemees. Sügisel peetakse mitmeid rahvakalendri tähtpäevi ja kalendri vaadates avab selle Mihklipäev.Mihklipäeva üheks tähtsamaks sündmuseks on olnud juba ajast aega mihklilaat.

Seda head ja vana traditsiooni hoitakse tänaseni au sees ja oma panuse andis selleks ka Jõhvi Lasteaiad Pillerkaare maja.
Koos istutud, plaanid tehtud, otsustati ühiselt, et üritus saab nimeks, Mihklipäeva Pillerfest. Nüüd algas kogu Pillerkaare majas kibekiire ettevalmistusaeg, et laadapäev õnnestuks. Laadapäeval hakkasid lapsevanemad ja majarahvas tooma juba varakult laada jaoks aiasaaduseid, omavalmistatud hoidiseid, küpsetisi.

Lapsevanemad on olnud selles majas alati tublid ja aktiivsed osalejad. Ka kirbuturg sai oma koha laadal. Kuna laat toimus õues, hoidis ilmataat ilma pisut tuulise aga parajalt sooja ja ilma vihmata. Nagu mihklipäevale kohane avas laada Mihkel ise. Head soovid soovitud, algas aktiivne ja lõbus laadamelu. Lapsed said koos vanematega osaleda mihklipäeva orienteerumises, meisterdada pihlakatest kaelakeed või käevõru.

Kõige populaarsemaks tegevuskohaks osutus muidugi vahvlite küpsetamine ning seda head vahvlilõhna oli tunda juba kaugele. Kes olid laadamelust väsinud, said puhata laadakohvikus ja maiustada vahvlitega, sooja tee või morsiga. Järgmisel päeval oli aeg kokkuvõtteid teha. Kõigil oli ühine arvamus, et Mihklipäeva Pillerfest läks väga edukalt korda. Lastevanemate ja laste tagasiside oli samuti positiivne ja juba uuriti, millal toimub taas, samalaadne üritus. Miks mitte, kui tahtmist ja soovi on ja seda, meie Pillerkaare majarahval ikka jätkub.

Ly Purka
vanemõpetaja
Jõhvi Lasteaiad
Pillerkaare maja

Leave a Comment

9 + 10 =
Please leave these two fields as-is: