Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastega Tori-Jõesuu Siidritalus

Seljametsa lasteaia lapsed käisid septembrikuus uurimas, kuidas toimetatakse talus, kus kasvatatakse õunu ja viinamarju.
Tori-Jõesuu Siidritalu pererahvas oli selleks koostanud spetsiaalselt lastele suunatud õppeprogrammi “Väetist seemnest viljakandvaks õunapuuks”. mille käigus saadi teadmisi, kuidas kasvatatakse tootmistegevuseks vajaminevaid õunapuid
Ringkäigul viljapuuaias nägime erivanuselisi puid ning lapsed said abiks olla õunte korjamise juures. Edasi liikusime tootmishoonesse, kus maitsesime erinevaid õunasorte ja jälgisime õunamahla valmistamise protsessi.
Lasterühma saabumisest ajendatuna oli valmis seatud degusteerimislaud, millel siidritalu uudistoodang- peene nimega ja ilma juurde lisatud suhkruta limonaad “Karboniseeritud õunamahl, maasika ja hibiskusega”. Maitseelamus, millest said osa kõik lapsed, oli võrratu.
Siinkohal soovib Seljametsa lasteaia pere tänada Tori-Jõesuu Siidritalu pererahvast suurepärase kogemuse eest ning Keskkonna Investeeringute keskust, kes rahastas Seljametsa lasteaia õpetajate Kaire Holmi ja Aveli Afanasjeva poolt kirjutatud projekti “Kasvatajad meie ümber”.

Aveli Afanasjeva, Seljametsa Lasteaia õpetaja

Leave a Comment

2 + 14 =
Please leave these two fields as-is: