Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Heategevuskampaaniaga „Ulata abikäsi“ kogutakse raha käerobotite ostmiseks lastehaiglatele

Täna algab Eesti kütusefirma Olerex heategevuskampaania „Ulata abikäsi“, mille raames kogutakse koostöös Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga annetusi käerobotite ostmiseks Tallinna ja Tartu lastehaiglatele.

„Seekordse heategevuskampaaniaga ulatame väikestele patsientidele sõna otseses mõttes abikäe – meie klientidel on võimalik anda oma panus ainulaadsete käerobotite soetamiseks Tallinna ja Tartu lastehaiglatele,“ rääkis Olerexi tegevjuht Piret Miller.

„Meie tore koostöö Olerexiga sai alguse juba eelmisel aastal, kui jõulukuul toimunud heategevuskampaanias osalenud inimesed aitasid koguda Tallinna Lastehaigla Toetusfondile üle 51 000 euro,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „See on suurim rahaline annetus meie fondile eraettevõtete poolt viimase paari aasta jooksul – oleme selle eest ülimalt tänulikud ning loodame, et ka seekordne algatus kulgeb sama edukalt.“

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein avaldas väga head meelt, et Olerex otsustas käesoleval aastal kaasata heategevuskampaaniasse ka Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi “Nii saab vajalik käerobot olema kättesaadav nii Põhja- kui ka Lõuna-Eestis,“ tõi ta välja.

Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi jaoks on käerobotid esimesed omataoliste seas. Kummalegi haiglale on Olerexi toel kavas soetada üks käerobot. Tegemist on kaasaegse aparaadiga, mis on ennekõike mõeldud nende patsientide tarbeks, kellel on ühe kehapoole halvatus või kes ei saa neuroloogiliste häirete tõttu oma käsi tavapärasel viisil liigutada ning vajavad erilist teraapiat. Teraapiategevused käerobotiga käivad läbi mängu, mis motiveerib last aktiivselt taastusravi protsessis osalema. Käerobot toetab kätt, mis võimaldab patsiendil tegevuse sooritamisel kasutada kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone ja julgustab kätt rohkem liigutama. Robot annab tagasisidet reaalajas, mis võimaldab terapeudil kohe vastavalt vajadusele masina seadeid korrigeerida.

Käerobotite soetamise toetuseks on inimestel võimalik alates 3. detsembrist kuni 6. jaanuarini osta Olerexi tanklatest üle Eesti kauneid heategevuslikke jõuluehteid hinnaga 1.50€. Lisaks on samal perioodil võimalik Olerexi tanklates ja kodulehel teha 2, 5, 10 ja 15 euro suuruseid või vabalt valitava summaga annetusi. Ehete müügist ja annetustest kogunev summa jagab Olerex kahe fondi vahel võrdselt.

AS Olerex (www.olerex.ee) on asutatud 1994. aastal. Praegu on ettevõte kasvanud suurimaks kütuste jaemüüjaks Eestis. Olerexi müügivõrku kuulub üle 95 täisteenindusjaama ja kiirtankla üle Eesti. Ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil ja annab tööd ligi 800-le inimesele. Olerexi teenitud kasum jääb Eestisse ja suures ulatuses reinvesteeritakse meie kõigi mugavama tuleviku hüvanguks.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond (www.lastefond.ee) on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu nelja ja poole miljoni euroga.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse. Toetusfond soovib oma tegevusega muuta ühiskonna suhtumist lastesse ning haigete laste probleemidesse. Tallinna Lastehaigla Toetusfond on asutatud 1993. aastal, fond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat.

Leave a Comment

7 + 10 =
Please leave these two fields as-is: