Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Bee-Botid kevadises Pärnus

Pärnu Spordihallis kohtusid 21. mail Pärnu lasteaedade mudilased ja rõõmsad robot-mesilased, et avastada koos robotite maailma. ProgeTiigri, HITSA ning Euroopa Sotsiaalfondi toetusel ja aineühendus „Haridustehnoloogia lasteaias” eestvedamisel toimus üritus „Bee-Bot mesilased tegutsevad kevadises Pärnus”.
Õpetajad olid ette valmistanud seitse punkti. Igas punktis olid ettevalmistatud ülesanded kevadise maailma avastamiseks. Päeva alustas suur mesimumm, kes tuletas meelde, et neljapäeval on leheristi päev, kui ei tohi võtta maast ühtki oksa ega rohukõrt ja sellel päeval võib toas programmeerida. Kuid reedel ja kõigil teistel kevadistel päevadel on palju põnevam päris loodust uurida.
Kõik rühmad said programmeerimisele kohaselt suuna kätte ja läksid liikuma. Robotid on erinevad, Bee- Bot liigub programmi alusel kas edasi, tagasi või pöörab täispööretega. Esialgu lihtsana tunduv ülesanne pani mõtlema ka lastega kaasas olnud täiskasvanuid. Kõige keerulisem tundus 5- 6 sammu ettemõtlemine. Uuriti vee ringkäiku, kevadisi lilli, puid, putukaid, linde ja lihtsalt imelist loodust.
Päeva jooksul said lapsed teada, et kui robot pöörab ennast, siis ta liigub ikka edasisuunas. Roboti pööramiseks on vaja mitu korda vajutada käsunuppu. Robotid ei oska ise mõelda vaid neid juhib inimene.
Robootika pani lapsed mõtlema, arutama, lugema ja järeldama. Taaskohtumiseni järgmistel üritustel.

Terje Pill

Leave a Comment

7 + 10 =
Please leave these two fields as-is: